Designeri » M » Oriental « Grupuri

Absolue Pour le Soir Maison Francis Kurkdjian unisex

Absolue Pour le Soir Maison Francis Kurkdjian unisex

miere

Absolue Pour le Soir de Maison Francis Kurkdjian este un parfum Oriental unisex. Absolue Pour le Soir a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Francis Kurkdjian. Parfumul prezinta ylang-ylang, lemn de santal, cedru de Virginia, tamaie, rasina benzoica, trandafir, chimion si miere alba.

ylang-ylang lemn de santal cedru de Virginia tamaie rasina benzoica trandafir chimion miere alba

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Absolue Pour le Soir by Maison Francis Kurkdjian.

Absolue Pour le Soir Recenziile parfumurilor

talpas
talpas

Un parfum mult discutat, care merita testat, macar pentru experienta dobandita. Cert este, ca se schimba foarte mult atat la diferite temperaturi, cat si pe parcursul purtarii. Caldura, cel putin pe mine , nu-i prieste: miroase a pipi facut de motanul batran al mamei, si se transofrma in ceva dulce, dubios . Dar la temperaturi scazute e un parfum frumos, special, rasinos si cu multa miere ! Calitati tehnice indiscutabile , cum suntem obisnuiti cu MFK . Multumesc, Gabi!

daVolian
daVolian

Am avut ocazia sa primesc un decant asa ca l-am testat. Desi e unisex, personal mi se pare cam dur pentru a fi purtat de o femeie.

Este un parfum dens care la inceput este acaparat de foarte multa tamaie.
In spate simt mierea, rasina benzoica si chimionul. Pe masura ce trece timpul tamaie se mai domoleste si mierea isi face tot mai mult loc.

Nu stiu de ce, dar daca as da tamaia la o parte m-ar face sa ma gandesc la Chergui intr-un fel, desi acela pare mult mai deschis decat Absolue Pour le Soir. Pe pielea mea se comporta frumos, si imi place foarte mult dupa primele 20-30 de minute.

Absolue Pour le Soir este un parfum care umple o camera fara nicio problema daca se exagereaza cu pufurile.

Nu se preteaza la orice ocazie din pacate, fiind dificil. Cand il miros parca ma vad transpus in fata unei paduri, sau ma rog, in interiorul ei, printre copaci.

Parfumul in sine e frumos si deosebit, dar dupa cum am mai spus e dificil de purtat.

La capitolul performante sta extrem de bine, longevitate foarte buna, dupa o zi il simt pe piele, iar proiectia extraordinara si ea :)

Si comentariul de mai jos, al lui Cezar, e spot on in legatura cu partea animalica dar si cu cea in care aminteste curajul necesar pentru a-l purta. True, true.

Cezar1988
Cezar1988

Merci, Francis !!! Merci pentru minim 16 ore de sex appeal !!! Un parfum animalic cu un sillage coplesitor. Nu inteleg cum cineva nu poate aprecia acest parfum. Este un amestec divin de tamaie si miere. Nota de benzoe il face cu adevarat animalic. Sunt momente cand imi aminteste putin de Tom Ford Amber Absolute. Este nevoie de mult curaj pentru a purta o asemenea cantitate de sex appeal. Ocazii potrivite pentru Absolue Pour Le Soir nu sunt prea multe. O plimbare romantica de seara sau pur si simplu sex. Daca Musc Ravageur este considerat un panty dropper (si chiar este), atunci incearca Absolue Pour Le Soir si o sa seduci non stop. Oh, btw, acest parfum este 100% masculin.

Adelinasworld
Adelinasworld

Parfumul acesta este o adevarata provocare. Inainte sa il incerc, am citit o multime de recenzii, iar cuvintele care il descriau il zugraveau in culori umede si intunecate.

Ce pot sa spun, dupa prima pulverizare am fost dezamagita. Dadusem dreptate recenziilor care ii atribuie un miros intepator de... urina. Mda, nu e tocmai un parfum poetic.

Am avut rabdare totusi, si dupa vreo 20 de minute apare in scena mierea, densa, de un auriu rosiatic, invaluind compozitia cu dulceata ei lenesa. Parfumul deja incepe sa imi para mai purtabil. La nota intensa de miere se adauga tamaia, redata in chip splendid, amestecata cu rasini. Partea finala a parfumui imi place foarte mult,acum devine rotunjit, cald. Santalul apare si el, facand parfumul si mai elegant.
Cu toate acestea, Absolue pour le Soir nu este un parfum pe care as putea sa il port, cred ca cel mai bine ar fi pus in valoare de un barbat, sau de o femeie cu personalitate puternica, obisnuita sa detina controlul.

Este un oriental extrem de ciudat, foarte aspru, prafos, cu un usor miros dulce. Imi pare un parfum foarte dens, in care eu nu simt decat rasini, un pic de tamaie si un strop de miere. Nu imi pare atat de imposibil de purtat, asa cum s-a mai discutat despre el, nu imi miroase a urina :), insa il simt complet masculin. Este nevoie de antrenament serios cu parfumuri foarte puternice, pentru a fi purtat cu nonsalanta. Are siaj fantastic, iar persistenta este mare.
Nota mea: 5/10

dab
dab

O arta dusa la extrem, nu vad nici o situatie reala in care ar putea cineva sa poate acest parfum si mai ales de catre o fata. Daca as trai intr-o pestera pe un varf de munte l-as pulveriza cu incredere ininte sa plec la vanatoare.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour le Soir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour le Soir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Absolue Pour le Soir dupa Maison Francis Kurkdjian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Absolue Pour le Soir de Maison Francis Kurkdjian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Musc Ravageur Tom Ford Tobacco Vanille Byredo Pulp Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Christian Dior Dior Homme Intense By Kilian Back to Black Christian Dior Dior Homme Intense Frederic Malle Carnal Flower L`Occitane en Provence Eau des Baux LM Parfums Patchouli Boheme Clive Christian C for Men Hermes Hermessence Ambre Narguile Xerjoff Regio Christian Dior Fahrenheit Tauer Perfumes 03 Lonestar Memories Clive Christian V for Men Humiecki & Graef Askew Xerjoff Fiero Roja Dove Fetish Pour Homme Prada Prada Amber Pour Homme (Prada Man)