Designeri » M » Citric Aromatic « Grupuri

Aqua Vitae Maison Francis Kurkdjian unisex

Aqua Vitae Maison Francis Kurkdjian unisex

Avut: 1 Vreau: 1

Aqua Vitae Maison Francis Kurkdjian unisex Imagini Aqua Vitae Maison Francis Kurkdjian unisex Imagini

Aqua Vitae de Maison Francis Kurkdjian este un parfum Citric Aromatic unisex. Aqua Vitae a fost lansat in 2013. Parfumul prezinta lamaie, mandarina siciliana, boabe de tonka, vanilie, iasomie, lemn de guaiac si Hedione.

lamaie mandarina siciliana boabe de tonka vanilie iasomie lemn de guaiac Hedione

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aqua Vitae by Maison Francis Kurkdjian.

Aqua Vitae Recenziile parfumurilor

E clar! Dupa parerea mea, M.F. Kurkdjian face cele mei frumoase citrice si parfumuri pentru vara! Desigur, ma refer la cele care se regasesc la aceasta casa de nisa! Cam tot ce am testat pe aceasta tema, de la el, mi-a placut mult! Incepand cu Aqua Universalis (plus varianta Forte), Absolue (si Cologne) pour le matin, Amyris, toate acestea sunt extraordinar de frumos facute! Si in mod clar sunt cele mai frumoase pentru vara! Cam scumpe totusi, dar...
Acesta de fata este un citric-aromatic si usor floral, racoritor, dar elegant, cu note eidente de lamai si portocale, plus ceva note florale. Ceea ce mai simt si nu vad listat in ingrediente, este molecula ISO E Super, care-i ofera un siaj frumos, dar si un iz usor intepator. Oricum, este un citric care va placea si celor care nu agreeaza citricele (asa cum sunt si eu), pentru ca intr-adevar, are ingrediente calitative si nu miroase chimic, precum majoritatea citricelor din mainstream.
Putea sta totusi mai bine la calitatile tehnice.... Siaj moderat-redus, persistenta moderata. Evaluare: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Maison Francis Kurkdjian Aqua Vitae fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Maison Francis Kurkdjian Aqua Vitae, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aqua Vitae dupa Maison Francis Kurkdjian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aqua Vitae de Maison Francis Kurkdjian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady Lorenzo Villoresi Teint de Neige Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Puredistance Opardu Frederic Malle Iris Poudre Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour le Matin Hermes Kelly Caleche Frederic Malle Carnal Flower Christian Dior Hypnotic Poison Extrait de Parfum By Kilian Rose Oud Puredistance I Boadicea the Victorious Intense Guerlain French Kiss Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Parfum d`Empire Cuir Ottoman Guerlain Shalimar Parfum Initial Serge Lutens Datura Noir Christian Dior Dune Hermes Elixir des Merveilles Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte