Designeri » M » Lemnos Condimentat « Grupuri

Aqua Vitae Forte Maison Francis Kurkdjian unisex

Aqua Vitae Forte Maison Francis Kurkdjian unisex

Aqua Vitae Forte Maison Francis Kurkdjian unisex Imagini Aqua Vitae Forte Maison Francis Kurkdjian unisex Imagini

Aqua Vitae Forte de Maison Francis Kurkdjian este un parfum Lemnos Condimentat unisex. Acesta este un parfum nou Aqua Vitae Forte a fost lansat in 2015. Creatorul acestui parfum este Francis Kurkdjian. Notele de varf sunt mandarina siciliana, bergamot, lamaie, scortisoara de Ceylon, cardamom de Guatemala si piper roz; notele de mijloc sunt ylang-ylang de Madagascar si floare de portocal tunisian; Notele de baza sunt lemn de santal si vetiver de Haiti.

mandarina siciliana bergamot lamaie scortisoara de Ceylon cardamom de Guatemala piper roz

ylang-ylang de Madagascar floare de portocal tunisian

lemn de santal vetiver de Haiti

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aqua Vitae Forte by Maison Francis Kurkdjian.

Chanson de Vie

Aqua Vitae Forte Recenziile parfumurilor

Lexa
Lexa

Aqua Vitae Forte...sau cum ar spune Bendeac 'ce-ai facut ma nene maaa?!',nenea Kurkdjian in cazul acesta facand bine! Dar bine de tot! Initial am zis ca nooo,nici nu ma deranjez macar sa-mi stric un peticut macar din pielea mea frumos si cu foarte mare stres bronzata pentru un alt citric a la Aqua Universalis.Nu! Deci chiar nu! Si stand eu asa intr-o seara,nu demult ,cu pretenele si colegele forumiste,tzac pac ma trezesc cu o fiola travel in mana.Citesc ce denumire detine lichidul dinauntru si risc sa dau un puff.Si BAM: s-a produs minunea! Am dat incheietura cu Apa Vietii! Citric,bergamoto-mandarino-lamaie plus florile atasate,deci nimic nou pana acum! Dar! Santalul acela,combinat cu just o tzara de cardamom,scortisoara,vetiver si o boaba de piper m-a lovit parca cu o lopata-n caile nazale! I mean really? E doar un citric,zic eu in mintea mea usor confuza...si totusi nu e DOAR un citric! No way Jose,e Lemnosul Condimentat usor citricizat si parfumat perfect pentru sinele meu in cautare de minuni din perioada asta! Va dati seama ca travelul acela 'pe care l-am baut' cum s-ar zice nu a fost de ajuns,o nu,nici pomeneala! Sticla de 70 ml vine pe carari batatorite fix azi! Azi,da da,azi! Si apropo: stupoare! N-o fi el puternic de sa te arunce din sosoni,dar nici de colo nu e ca si calitati tehnice.Cam scump in schimb pentru cat de repede se duce,dar asta nu reprezinta un impediment cand iti doresti asa de mult un parfum,ha?
Multumesc celor care ma sustin,multumesc familiei mele,multumesc lui Francis Kurkdjian si evident scumpei si dragei mele prietene Ambrata pentru felul ei de a-mi aduce-n cale cate un parfum perfect,exact cand zic gata,nu mai vreau sa cumpar nimic ca m-am saturat sa dau o grama' de bani pe asa ceva!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Maison Francis Kurkdjian Aqua Vitae Forte fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Maison Francis Kurkdjian Aqua Vitae Forte, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aqua Vitae Forte dupa Maison Francis Kurkdjian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aqua Vitae Forte de Maison Francis Kurkdjian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

WIDIAN IV Boadicea the Victorious Ardent Roja Dove Aoud WIDIAN II Orto Parisi Boccanera Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel SoOud Hajj SoOud Ilham Sospiro Perfumes Laylati Boadicea the Victorious Valiant Juliette Has A Gun Oil Fiction Lalique Fleur Universelle Guerlain Encens Mythique D'Orient MariaLux Truly J.F. Schwarzlose Berlin Leder 6 Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Boadicea the Victorious Intense Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain