Designeri » M » Chypre Floral « Grupuri

Lumiere Noire Pour Femme Maison Francis Kurkdjian de dama

Lumiere Noire Pour Femme Maison Francis Kurkdjian de dama

Lumiere Noire Pour Femme Maison Francis Kurkdjian de dama Imagini Lumiere Noire Pour Femme Maison Francis Kurkdjian de dama Imagini Lumiere Noire Pour Femme Maison Francis Kurkdjian de dama Imagini Lumiere Noire Pour Femme Maison Francis Kurkdjian de dama Imagini Lumiere Noire Pour Femme Maison Francis Kurkdjian de dama Imagini Lumiere Noire Pour Femme Maison Francis Kurkdjian de dama Imagini

Lumiere Noire Pour Femme de Maison Francis Kurkdjian este un parfum Chypre Floral de dama. Lumiere Noire Pour Femme a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Francis Kurkdjian. Parfumul prezinta narcisa, paciuli, trandafir, chimion si piper chili rosu.

narcisa paciuli trandafir chimion piper chili rosu

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Lumiere Noire Pour Femme by Maison Francis Kurkdjian.

Lady Vengeance

Lumiere Noire Pour Femme Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Un altfel de trandafir,fiind condimentat il face diferit putin de fratii sai trandafiri,dar in acelasi timp mie personal imi place cel mai mult,si asta pentru ca recunosc,imi place paciuli-ul in parfumuri,iar dry downul acestui Lumiere Noire este atat de senzual si de sexy incat ma face sa ma gandesc serios la ridicarea lui la rangul de signature scent.Recomand iubitoarelor de trandafir sa il testeze,merita!Are longevitate mare,iar siaj relativ bun,cca 2 metri.

andrasb
andrasb

Imi place foarte mult mirosul de trandafir picant al acestui parfum, un parfum oximoronic precum numele sau! Nu simt narcisa, poate doar intr-o usoara invaluire amaruie a notei de trandafir, care-i da un aer primavaratic! Nu stiu de ce se numeste si "noire", dar "lumiere" are din plin, e un parfum vesel. Cel mult as vedea numele ca o reflectare a contradictiei dintre notele parfumului (flori cu chilli), care insa dau un efect surprinzator de placut!

Update: drydown-ul este deosebit de frumos si feminin, din registrul lui Elixir des Merveilles dar fara proiectia aceluia. Acum abia incep sa-i inteleg mai bine numele, este un parfum al seductiei lente, in semi-intuneric, ca un ciorap de matase proaspat desprins de pe pielea calda, infasurat dupa gatul lui... cam asa!

Evolutia parfumului este fantastica, inceputul si finalul sunt doua parfumuri aproape complet diferite! Il retin pentru testari viitoare.

Este un trandafir deosebit, ce il are pe vino-ncoa! Mai are insa si notele de chimion si ardei paprika, care combinate cu trandafirul si paciuli dau un miros usor ciudat, ca de ceva stricat... :)) Pentru acest miros insolit, nu l-as cumpara. In rest, parfumul este deosebit ca miros, are siaj moderat si persistenta buna. Nota mea: 5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire Pour Femme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire Pour Femme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Lumiere Noire Pour Femme dupa Maison Francis Kurkdjian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Lumiere Noire Pour Femme de Maison Francis Kurkdjian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain Shalimar Parfum Initial Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride Guerlain Rose Nacree du Desert Juliette Has A Gun Lady Vengeance Bottega Veneta Bottega Veneta Tom Ford Noir de Noir Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Amouage Memoir Woman Profumum Roma Sorriso Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Chanel Coco Eau de Parfum Panouge Isabey Fleur Nocturne Guerlain Shalimar Guerlain Cuir Beluga Amouage Amouage Lyric Woman Byredo Bal d'Afrique Guerlain Mon Exclusif Guerlain Encens Mythique D'Orient