Designeri » M » Oriental Lemnos « Grupuri

Oud Maison Francis Kurkdjian unisex

Oud Maison Francis Kurkdjian unisex

oud
Oud Maison Francis Kurkdjian unisex Imagini

Oud de Maison Francis Kurkdjian este un parfum Oriental Lemnos unisex. Oud a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Francis Kurkdjian. Parfumul prezinta paciuli, cedru, sofran, Lemn de Agar(Oud) si elemi.

paciuli cedru sofran Lemn de Agar(Oud) elemi

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Oud by Maison Francis Kurkdjian.

Oud Recenziile parfumurilor

Este un parfum in care nota de oud este redata intr-un mod destul de discret si acompaniat de nota dulceaga de rasina elemi, dar si de un strop de sofran picant.
Parfumul este potrivit si pentru cei ce incep sa se acomodeze cu nota de oud, pentru ca el nu te izbeste, asa ca in parfumurile Montale. Din pacate si pe mine dezvolta un usor iz de acuarele Tempera si asta este usor neplacut... de asemenea, nici calitatile lui tehnice nu justifica un prete atat de mare, pe care il cere parfumierul...
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 6,5/10

L-ati descris asa de frumos si eram pregatita sa-l descopar la fel, dar pe mine vad ca nu ma iubeste, miroase doar a tempera. Miciule tuburi de tempera chinezesti folosite la ora de desen. Cu timpul mirosul devine pudrat si nu reusesc sa disting decat rasina elemi din notele oficiale. Da, poate e un altfel de oud, cred m-am obisnuit eu cu oudul redat in toata maretia lui :). Cunosc oudul medicinal, strident, catifelat, aspru, sau in amestec egal cu un trandafir, dar aici sunt pe un taram nou si am o usoara stare de disconfort. Nu-l desfiintez, nu-l consider un parfum inutil sau urat, e interesant si cam atat pentru moment. Am sa-l testez din nou peste cateva zile si daca vad schimbari revin cu detalii.

Mirunacatowl
Mirunacatowl

M-a bucurat mult ca mai exista si parfumeuri care stiu sa stapaneasca ei oudul, in loc sa se lase stapaniti de el!
Acest parfum nu este "un oud", ci un parfum de cedru, sofran si oud, in care oudul este infranat, pus la punct, acolo unde ii este locul, un ingredient ca toate celelalte. Casa Kurkdjian nu il lasa sa isi dea aere de vedeta sau sa domine, oudul aparand, modest, intr-o compozitie sapunos-curata, la bratul unui cedru innobilat de sofran uscat, care il domina de sus si pe buna dreptate.
Bravo!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Maison Francis Kurkdjian Oud fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Maison Francis Kurkdjian Oud, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Oud dupa Maison Francis Kurkdjian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Oud de Maison Francis Kurkdjian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Frederic Malle Musc Ravageur Frederic Malle Carnal Flower Serge Lutens Gris Clair Robert Piguet Visa 2007 Serge Lutens Chergui Christian Dior Dior Homme Intense Tauerville Vanilla Flash Juliette Has A Gun Vengeance Extreme By Kilian Beyond Love Diptyque Do Son Maison Francis Kurkdjian APOM Pour Femme Tom Ford Tobacco Vanille Tom Ford Noir de Noir Nasomatto Black Afgano Boadicea the Victorious Ardent Thierry Mugler A*Men Pure Havane Parfumerie Generale Gardenia Grand Soir Lubin Black Jade Christian Dior Dune