Designeri » M » Oriental « Grupuri

Oud Silk Mood Maison Francis Kurkdjian unisex

oud
ierbos
Oud Silk Mood Maison Francis Kurkdjian unisex Imagini

Oud Silk Mood de Maison Francis Kurkdjian este un parfum Oriental unisex. Oud Silk Mood a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Francis Kurkdjian. Parfumul prezinta trabdafir bulgaresc, Lemn de Agar(Oud), musetel si papirus.

trabdafir bulgaresc Lemn de Agar(Oud) musetel papirus

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Oud Silk Mood by Maison Francis Kurkdjian.

La Favorite

Oud Silk Mood Recenziile parfumurilor

Este un oud mai bland, dulceag si mult mai fin decat in celelalte variante ale acestui brand, insa... nu imi place! Are si acesta un iz medicamentos, chimic... Se pare ca nota de oud care apare asa, de una singura (fara trandafir) nu este pe gustul meu... si am dat sanse... am testat destule creatii cu aceasta nota in prim-plan...
Ar fi un parfum pentru toamna, destul de aerisit, dulceag, cu siaj si persistenta moderate. Evaluare: 6/10

ancaan
ancaan

Oud Silk Mood este un parfum lejer si usor de purtat, in special in serile lenese si tarzii de primavara. Este, intr-adevar, unisex. Asadar, va imbraca frumos atat un barbat, cat si o femeie. Se deschide cu un trandafir rosu si catifelat, usor dulce, insa dupa 3 secunde, acel trandafir isi pierde aproape instantaneu intensitatea si dulceata, facand loc unui amestec vegetal de papirus si musetel, cu o adiere de oud. Acest oud nu este deloc medicinal si nici animalic, zgomotos ca in parfumurile Montale. E bland, moale, catifelat, mai mult ca un voal inmiresmat ce se asterne peste acordurile floral-ierboase. Este un parfum transparent, vegetal-amarui, dezbracat de orice boare orientala. Numele cred ca este in concordanta cu mirosul lui, intrucat adulmecandu-l, ma duce cu gandul la texturi matasoase. Camasa gri-inchis lejera din matase, desfacuta la 2 nasturi, fusta creion pana sub genunchi, balerini, un coc usor ciufulit prins in graba la baza gatului, un cat-eye subtire si un ruj nude-roz prafuit. Fara accesorii inutile. Effortless chic.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Maison Francis Kurkdjian Oud Silk Mood fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Maison Francis Kurkdjian Oud Silk Mood, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Oud Silk Mood dupa Maison Francis Kurkdjian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Oud Silk Mood de Maison Francis Kurkdjian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

MDCI Parfums Cuir Garamante Lubin Akkad Xerjoff More Than Words Keiko Mecheri Attar de Roses Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain Rose Nacree du Desert Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire Pour Femme Boadicea the Victorious Ardent Tauerville Vanilla Flash Amouage Dia pour Femme Givenchy Pi MDCI Parfums Les Indes Galantes Maitre Parfumeur et Gantier Or des Indes Ramon Monegal Impossible Iris J.F. Schwarzlose Berlin Rausch Initio Parfums Prives Blessed Baraka Aramis Perfume Calligraphy Rose Carner Barcelona Tardes Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar