Designeri » M » Oriental Condimentat « Grupuri

Oud Velvet Mood Maison Francis Kurkdjian unisex

oud
scortisoara
Oud Velvet Mood Maison Francis Kurkdjian unisex Imagini

Oud Velvet Mood de Maison Francis Kurkdjian este un parfum Oriental Condimentat unisex. Oud Velvet Mood a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Francis Kurkdjian. Parfumul prezinta sofran, scortisoara de Ceylon, Lemn de Agar(Oud) si balsam de Copahu.

sofran scortisoara de Ceylon Lemn de Agar(Oud) balsam de Copahu

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Oud Velvet Mood by Maison Francis Kurkdjian.

Oud Velvet Mood Recenziile parfumurilor

Roxxanna
Roxxanna

:-) Nici eu nu fac casa buna cu Velvet Mood. Practic, el a fost parfumul care a initiat acum ceva vreme topicul "Parfumuri nepurtabile". Motivele au fost agresivitatea cu care acapareaza spatiul umplandu-l cu un miros medicamentat de eter iodoformat (cel putin asta mi-a evocat mie) care nu are nicio legatura cu ideea de parfum, si incapatanarea cu care persista pe piele, pe maneca bluzei care a atins pielea, pe parchetul dormitorului pe care s-a spart o mostra, oricat speli si freci si iti doresti sa scapi cat mai repede din cosmarul olfactiv :-D Stiu ca sunt barbati care sunt incantati de el, posibil pe pielea lor sa dezvolte alte valente, dar o femeie ar trebui neaparat sa-l testeze inainte de a-l lua in considerare, indiferent cate recenzii bune a citit despre el.

Vaaaaiiii... atat de urat se dezvolta pe pielea mea acest parfummmmm!!! Efectiv pute! E amar, intepator si murdar, fara strop de dulceata... Eu am auzit lucruri frumoase despre el, dar cu pielea mea nu face priza deloc... Este pur si simplu un miros industrial, urat! Nu are rost sa-l despic pe note, simt ca vreau sa-l spal cat mai repede de pe mana. Dar... surprizaaaa... nu se lasa dus nici dupa ce frec bine mana cu detergenti!! Si mai si trazneste in toata camera!
Siaj si persistenta bune. Evaluare: 2/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Maison Francis Kurkdjian Oud Velvet Mood fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Maison Francis Kurkdjian Oud Velvet Mood, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Oud Velvet Mood dupa Maison Francis Kurkdjian. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Oud Velvet Mood de Maison Francis Kurkdjian reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Condimentat
Burberry London for Men Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Eau d'Orient 2007 Sonia Rykiel Rykiel Homme Grey Sonia Rykiel Rykiel Woman Hilary Duff With Love Jil Sander Feeling man Comme des Garcons 8 88 Tokyo Milk Parfumarie Curiosite Poe's Tobacco Miller Harris Fleur Oriental Kylie Minogue Inverse Carolina Herrera CH Men Black Phoenix Alchemy Lab The Curator