Designeri » M » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Iris Bleu Gris Maitre Parfumeur et Gantier de barbati

Iris Bleu Gris Maitre Parfumeur et Gantier de barbati

Iris Bleu Gris de Maitre Parfumeur et Gantier este un parfum Floral Lemnos Mosc de barbati. Iris Bleu Gris a fost lansat in 1988. Creatorul acestui parfum este Jean-Paul Millet Lage. Notele de varf sunt bergamot, lamaie de Amalfi si note verzi; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie si vanilie; Notele de baza sunt vetiver, mosc si lichen.

bergamot lamaie de Amalfi note verzi

stanjenel iasomie vanilie

vetiver mosc lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Iris Bleu Gris by Maitre Parfumeur et Gantier.

Iris Bleu Gris Recenziile parfumurilor

zambila
zambila

Mie nu mi se pare ca acest stanjenel ar fi o nunata gri sau albastra, mai degraba culorile pe care eu le-as vedea ar fi:vede, metallic si galben. Stanjenelul daca exista el ar sta ascuns printre note citrice indraznete de after shave, pentru barbatii care nu doresc sa fie invaluiti in acorduri floarle prea feminine.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Maitre Parfumeur et Gantier Iris Bleu Gris fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Maitre Parfumeur et Gantier Iris Bleu Gris, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Iris Bleu Gris dupa Maitre Parfumeur et Gantier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Iris Bleu Gris de Maitre Parfumeur et Gantier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Giorgio Armani Emporio Armani White For Her Diesel Diesel Green Feminine Marc Jacobs Daisy Jil Sander Pure Intense Baldinini Baldinini de Nuit Bourjois Clin d'Oeil Silver Dream Revlon Fire & Ice Cool Guerlain Les Voyages Olfactifs 01 Paris-Moscow Blumarine Bellissima Bill Blass Red La Bouquetiere Desir Absolu Juliette Has A Gun Not A Perfume