Designeri » M » Oriental « Grupuri

Or des Indes Maitre Parfumeur et Gantier de dama

Or des Indes Maitre Parfumeur et Gantier de dama

Vreau: 1

Or des Indes de Maitre Parfumeur et Gantier este un parfum Oriental de dama. Or des Indes a fost lansat in 1988. Creatorul acestui parfum este Jean-Paul Millet Lage. Parfumul prezinta bergamot, opoponax, lemn de santal, ambra, vanilie, muscata si lavanda.

bergamot opoponax lemn de santal ambra vanilie muscata lavanda

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Or des Indes by Maitre Parfumeur et Gantier.

Esquel

Or des Indes Recenziile parfumurilor

La prima aplicare (prin dabbing) as fi jurat ca are aldehide. Chiar multe!! M-a dus cu gandul la Madame Rochas, Caleche... Nici vorba insa! Cred ca e "vina" lavandei, care ii da un aer de sapun extrem de fin, de curat, de aerat...
Apoi intra in scena o ambra superba, cu fatete dulci, cremoase, dar totodata misterioase. Acum inteleg de ce e catalogat "oriental". Nu va inchipuiti insa ceva de genul Opium, nici pe departe! E un oriental pe care eu l-as purta fara nicio retinere in miezul verii, fiindca rasina nu sufoca, nici nu irita sinusurile. E un oriental... fresh, scuzati oximoronul :)
Pe pielea mea, muscata lipseste cu desavarsire, sau e atat de frumos imbinata cu lavanda si vanilie, incat n-o mai simt. Nu-i deloc printre preferintele mele...
Desi aplicat cu zgarcenie, are siaj si se simte chiar foarte bine la 30 de grade Celsius, cat arata acum termometrul.
Intra pe pozitia fruntasa in lista mea de "wanted".

Or des Indes by Maitre Parfumeur et Gantier 4.67 out of 5 based on 4 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Maitre Parfumeur et Gantier Or des Indes fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Maitre Parfumeur et Gantier Or des Indes, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Or des Indes dupa Maitre Parfumeur et Gantier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Or des Indes de Maitre Parfumeur et Gantier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Keiko Mecheri Attar de Roses Xerjoff More Than Words Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Tom Ford Noir de Noir Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Cartier La Panthere Amouage Memoir Woman Carner Barcelona Tardes Frederic Malle Portrait of a Lady Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Lubin Akkad Montale Aoud Collection - Red Aoud Montale White Aoud Frederic Malle Iris Poudre Maison Francis Kurkdjian Oud Silk Mood Lorenzo Villoresi Teint de Neige Chanel Chanel N°22 Cartier Must de Cartier Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Boadicea the Victorious Ardent