Designeri » M » Floral « Grupuri

Tubereuse Maitre Parfumeur et Gantier de dama

Tubereuse Maitre Parfumeur et Gantier de dama

Avut: 2

tuberoza

Tubereuse de Maitre Parfumeur et Gantier este un parfum Floral de dama. Tubereuse a fost lansat in 1988. Creatorul acestui parfum este Jean-Francois Laporte. Notele de varf sunt trandafir, tuberoza si note verzi; Nota de mijloc este iasomie; Notele de baza sunt mosc si ambra.

trandafir tuberoza note verzi

iasomie

mosc ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tubereuse by Maitre Parfumeur et Gantier.

Tubereuse Recenziile parfumurilor

Parfumul incepe direct cu un miros puternic de tuberoza, acompaniat de un miros ciudat, acrisor, ca de muraturi. Imediat insa se pudreaza si devine cumva prafos-sapunos, ceea ce nu este rau, pentru ca acest iz mai domoleste din forta tuberozei. Parfumul devine cremos, aproape unsuros, dar nu foarte dulce, sau foarte greu de purtat. Are si un iz usor animalic, deci nu se poate spune despre el ca ar fi doar un soliflor, cum imi pare Fracas al lui Piguet. Are o doza destul de mare de mosc, ambra este in doza moderata, dar eu iasomie nu simt deloc. Este un parfum destul de frumos, purtabil in timpul zilei, cu siaj bun si persistenta buna. Nota mea. 6/10

Tubereuse by Maitre Parfumeur et Gantier 4.00 out of 5 based on 1 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Maitre Parfumeur et Gantier Tubereuse fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Maitre Parfumeur et Gantier Tubereuse, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tubereuse dupa Maitre Parfumeur et Gantier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tubereuse de Maitre Parfumeur et Gantier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Allure Frederic Malle Carnal Flower Clean Clean Fragrance Victoria`s Secret Sexy Little Thing Ooh La La St. John St. John Eau de Parfum Gale Hayman So Delicious Women JoAnne Bassett Chantelle Stila Midnight Bloom Daisy Fuentes Dianoche Love Night Gianni Campagna Gelsomino Jill Stuart Jasmin Fleur Galimard Brindille