Designeri » M » Floral « Grupuri

Tubereuse Maitre Parfumeur et Gantier de dama

Tubereuse Maitre Parfumeur et Gantier de dama

Avut: 2

tuberoza

Tubereuse de Maitre Parfumeur et Gantier este un parfum Floral de dama. Tubereuse a fost lansat in 1988. Creatorul acestui parfum este Jean-Francois Laporte. Notele de varf sunt trandafir, tuberoza si note verzi; Nota de mijloc este iasomie; Notele de baza sunt mosc si ambra.

trandafir tuberoza note verzi

iasomie

mosc ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tubereuse by Maitre Parfumeur et Gantier.

Tubereuse Recenziile parfumurilor

Parfumul incepe direct cu un miros puternic de tuberoza, acompaniat de un miros ciudat, acrisor, ca de muraturi. Imediat insa se pudreaza si devine cumva prafos-sapunos, ceea ce nu este rau, pentru ca acest iz mai domoleste din forta tuberozei. Parfumul devine cremos, aproape unsuros, dar nu foarte dulce, sau foarte greu de purtat. Are si un iz usor animalic, deci nu se poate spune despre el ca ar fi doar un soliflor, cum imi pare Fracas al lui Piguet. Are o doza destul de mare de mosc, ambra este in doza moderata, dar eu iasomie nu simt deloc. Este un parfum destul de frumos, purtabil in timpul zilei, cu siaj bun si persistenta buna. Nota mea. 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Maitre Parfumeur et Gantier Tubereuse fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Maitre Parfumeur et Gantier Tubereuse, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tubereuse dupa Maitre Parfumeur et Gantier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tubereuse de Maitre Parfumeur et Gantier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Perry Ellis Portfolio Elite Paul Smith Paul Smith Rose Harajuku Lovers Harajuku Lovers Love Sarah Horowitz Parfums What Comes From Within: Joy Xerjoff Ibitira Tonatto Profumi Solista Lisa Hoffman Tunisian Neroli Parfums Berdoues Violette Divine Cliff Richard Miss You Nights Lucienne Von Doz Lucienne Harajuku Lovers Harajuku Lovers Wicked Style Music Mojo LIVE NOW Inspired by New York