Designeri » M » « Grupuri

Masaki Shiro Masaki Matsushima de dama

Masaki Shiro Masaki Matsushima de dama

Masaki Shiro Masaki Matsushima de dama Imagini

Masaki Shiro de Masaki Matsushima este un parfum de dama. Masaki Shiro a fost lansat in 2010. Notele de varf sunt floare de bumbac si ciclama; notele de mijloc sunt trandafir si stanjenel; Notele de baza sunt molid si mosc alb.

floare de bumbac ciclama

trandafir stanjenel

molid mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Masaki Shiro by Masaki Matsushima.

Masaki Shiro Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

Am făcut un pact de "neagresiune olfactivă" cu o persoană dragă mie,persoană care nu suportă esențe tari în jurul său și care se plange de parfumurile mele ori de cate ori ne întalnim,chiar și de cele inofensive(în accepțiunea mea,bineînțeles).
Prin urmare,căutand un parfum adecvat,m-am oprit la "Shiro".Cu doar două pufuri aplicate este un parfum cuminte,chiar prea cuminte,deoarece eu abia îl percep.Mai bine...trei-patru-cinci,ca să mă pot bucura și eu de el!
Are în debut ciclamă pentru scurt timp și apoi bumbac,bănuiesc,căci este o notă foarte liniștită,de "curat".Fără să dispară floarea de bumbac,își fac simțite prezența,treptat,alte două note florale,mai întai un trandafir extrem de delicat,apoi și un stanjenel care capătă ceva forță pe măsură ce trec minutele (este doar o forță vis-a-vis de celelalte note,nicidecum comparabilă cu aceea din parfumurile consacrate cu iris).
În final se liniștește totul : moscul alb este slab reprezentat(ce bine,altfel ar fi pudrat acest parfum...și nu ar fi fost cazul),iar molidul...este ca o picătură într-un bazin.
Un parfum plăcut,extrem de liniștit,care devine skin-scent.Sper să mă scoată din încurcătura cu pricina!

rovana
rovana

L-am cumparat doar pe baza descrierii si s-a dovedit a fi o achizitie excelenta.
Parfumul este proaspat, eteric, binedispune. Miroase a curat, probabil de la bumbac (am observat ca bumbacul are efectul asta cand este folosit ca ingredient in produsele cosmetice - parfumuri, geluri de dus etc).
Desi imi plac parfumurile orientale (florale si vanilate), Shiro a devenit si el unul din preferatele mele. Este nemaipomenit vara, cand alunga aerul dogoritor si parca oxigeneaza spatiul din jur.
As zice ca are o persistenta medie si trebuie aplicat in cantitate mai mare pentru intensitate. Spre final, se simte un pic moscul sau molidul (nu imi dau seama care), fara sa deranjeze insa.

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

De la un parfum japonez m-am asteptat la finete, delicatete.Asa e Shiro,floral, feminin, delicat,plin de prospetime,elegant dar purtabil aproape in orice ocazie.

Masaki Shiro by Masaki Matsushima 4.20 out of 5 based on 5 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Masaki Matsushima Masaki Shiro fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Masaki Matsushima Masaki Shiro, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Masaki Shiro dupa Masaki Matsushima. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Masaki Shiro de Masaki Matsushima reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Bvlgari BLV Notte Pour Femme Yves Saint Laurent Elle La Perla J`Aime La Nuit Guerlain L'Instant Magic Shiseido Zen La Prairie Midnight Rain Estée Lauder Pleasures Cartier Baiser Vole Creed Aventus Cacharel Eden Bottega Veneta Bottega Veneta Lancome Tresor Hermes 24 Faubourg Shiseido Zen Sun Giorgio Armani Emporio Remix for Her Carolina Herrera CH Eau De Parfum Sublime Davidoff Echo Woman Christian Dior J`Adore Voile de Parfum Carolina Herrera CH Acqua di Parma Acqua di Parma Blu Mediterraneo - Mandorlo di Sicilia