Designeri » M » Oriental Floral « Grupuri

Mat Chocolat Masaki Matsushima de dama

Mat Chocolat Masaki Matsushima de dama

cacao
acorduri de cocos
Mat Chocolat Masaki Matsushima de dama Imagini Mat Chocolat Masaki Matsushima de dama Imagini

Mat Chocolat de Masaki Matsushima este un parfum Oriental Floral de dama. Mat Chocolat a fost lansat in 2005. Notele de varf sunt coacaze negre, grapefruit, pepene rosu si trandafir; notele de mijloc sunt ciocolata amaruie si cacao; Notele de baza sunt lemn de santal, nuca de cocos si mosc.

coacaze negre grapefruit pepene rosu trandafir

ciocolata amaruie cacao

lemn de santal nuca de cocos mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Mat Chocolat by Masaki Matsushima.

Mat Chocolat Recenziile parfumurilor

rovana
rovana

L-am comandat pe baza descrierii, fara sa il incerc inainte. Mi-am inchipuit ca fructele, cacao si ciocolata ar trebui sa fie o combinatie interesanta.
Doar ca pepenele nu se simte, ciocolata nu se percepe nici ea, este predominant praful de cacao. Parfumul nu este unul fresh, nu este nici dulce, are un iz de sintetic in el, de chimic si ceva greoi ( de la santal si mosc, probabil). Potrivit, mai degraba, pentru sezonul rece.
Intensitate si persistenta moderate.
Sticluta este, cu siguranta, mai interesanta decat parfumul.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Masaki Matsushima Mat Chocolat fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Masaki Matsushima Mat Chocolat, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Mat Chocolat dupa Masaki Matsushima. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Mat Chocolat de Masaki Matsushima reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Calvin Klein Euphoria Carolina Herrera Crystal Chic Cafe Parfums Cafe Intenso Van Cleef & Arpels Van Cleef Miss Sixty Miss Sixty Elixir Alexander McQueen My Queen Stella McCartney Stella Velvet Oriflame Believe Demeter Fragrance HOTKISS Heart Breaker DSH Perfumes L´eau d´Iris Renato Balestra Via Sistina 67 Femme Mona di Orio Musc