Designeri » M » Aromatic Condimentat « Grupuri

Russian Tea Masque unisex

Russian Tea Masque unisex

Russian Tea de Masque este un parfum Aromatic Condimentat unisex. Acesta este un parfum nou Russian Tea a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Julien Rasquinet. Parfumul prezinta menta, piper negru, zmeura, ceai negru, magnolie, imortela, pielarie, tamaie, mesteacan si labdanum.

menta piper negru zmeura ceai negru magnolie imortela pielarie tamaie mesteacan labdanum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Russian Tea by Masque.

Russian Tea Recenziile parfumurilor

zozo
zozo

Bietul ceai rusesc...Batranul Igor Igorovici fiind usor sub influenta aburilor bahici,l-a uitat pe foc pana s-a afumat bine...Culmea e ca el nu are habar ca noua ne place mult mai mult asa...

Raul
Raul

From Russian Tea with Love

Sunt zile in care savurez un ceai atunci cand lecturez presa sau o carte plina de mister. De cele mai multe ori timpul se scurteaza. Titlurile si scrierile lapidare ajung in prim plan. Ceaiul iese din scena. In lipsa lui, o sete arzatoare ma cuprinde. Pentru a o stampara merita sa aplic un parfum. Un parfum al carui iz degaja misterul din carti si savoarea din ceasca de la ora cinci. Dar mai intai trebuia sa il gasesc.

Cautarile mele s-au oprit la Russian Tea. Prima inspiratie a fost “Crima si pedeapsa”. Este ca si cum Raskolnikov s-ar fi metamorfozat intr-o tinctura periculoasa. Pentru moment mi-a rapus simtul olfactiv. Sa fie din cauza combinatiei dintre menta si piper ? Posibil. Starea de apasare imbinata cu tristete s-a asternut peste entuziasmul intampinarii acestui parfum.

Dupa cateva minute, odata cu invierea simtului olfactiv, am capatat curaj. L-am asezat pe piele. La scurt timp, ca prin minune, acea tinctura s-a evaporat. In locul ei a aparut un ceai negru usor afumat, plin de mister. Oaaaaauuuu ! Ce frumusete ! Gandul imi zboara catre Bois d’Ascese. Dintr-o data retraiesc clipe din copilarie. Ma aflu langa un foc de tabara, inconjurat de prieteni si voie buna, gustand un ceai invelit intr-o nota delicata de fum. Surpriza placuta o reprezinta zmeura. Aceasta vine sa adauge un plus de aroma compozitiei.

Imortela ofera echilibru, aducand o usoara indulcire a ceaiului. Ea rerealizeaza puntea de legatura cu finalul evolutiei parfumului. In trecerea timpului, potiunea gliseaza catre accente lemnoase si piele. Nota de ceai se pozitioneaza in fundalul scenei. O senzatie de tihna combinata cu buna dispozitie se asterne. Pur si simplu ma aflu pe o liziera, sorbind un ceai aromat in compania prietenilor si a unui mic foc de tabara.

Gandirea artisitca se metamorfozeaza intr-o bagheta fermecata. Aflata in mana magicianului Julien Rasquinet, a reiesit un ceai negru aromat, indraznet si sofisticat. Compozitia are o longevitate buna, iar siajul este delicat. Pentru un impatimit al ceaiului caruia Tea for Two i se pare prea dulce sau Gucci pour Homme II este prea verde, atunci Russian Tea merita incercat.

Parere personala: il vreau !

Longevitate: 5-8 ore
Siaj: moderat spre delicat
Nota: 8.5/10

Pregatiti samovarele !

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Masque Russian Tea fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Masque Russian Tea, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Russian Tea dupa Masque. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Russian Tea de Masque reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Amouage Jubilation for Men Profumi del Forte Versilia Vintage Ambra Mediterranea Panouge Isabey Gardenia By Kilian Back to Black Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Amouage Memoir Woman Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Frederic Malle En Passant Puredistance Opardu Robert Piguet Alameda Frederic Malle Portrait of a Lady The Different Company Sublime Balkiss Parfumerie Generale PG05 L'Eau de Circe James Heeley Bubblegum Chic J.F. Schwarzlose Berlin Rausch Keiko Mecheri White Petals Serge Lutens Fourreau Noir Robert Piguet Visa 2007 Divine L'Infante