Designeri » M » Oriental Floral « Grupuri

Tango Masque unisex

Tango Masque unisex

Tango Masque unisex Imagini

Tango de Masque este un parfum Oriental Floral unisex. Tango a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Cecile Zarokian. Parfumul prezinta ambra, iasomie Sambac, trandafir turcesc, chimion, cardamom, scortisoara, boabe de tonka, rasina benzoica, lemn de santal, lemn de guaiac, cedru si sulfina.

ambra iasomie Sambac trandafir turcesc chimion cardamom scortisoara boabe de tonka rasina benzoica lemn de santal lemn de guaiac cedru sulfina

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tango by Masque.

Tango Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Italienii de la Masque fac parfumuri iesite din comun, oferind parfumuri provocatoare create din amestecuri pe care altii n-au demonstrat ca au curajul sa o faca. De fapt Russian Tea mi-a deschis apetitul pentru casa asta si ulterior le-am testat si pe celelalte. Si impresionata am fost.

Cred ca daca e sa aleg un singur cuvant pentru a-l descrie pe Tango acela e "dirty". Dar stati nu fugiti! Dirty poate avea si conotatii pozitive. E un parfum balsamic extrem de opac, impulsiv si dens de aproape nu vezi prin el notele. Un elixir.

Mirosul e…intunecat si afumat. Se simt rasinile care nu sunt dulci, vanilia ce compune acordul ambrat fiind redusa undeva la minim, iar volumul e ridicat pe note de cedru si multe, enorm de multe mirodenii. Chimionul e probabil raspunzator pentru izul ascutit de sudoare curata ce invaluie compozitia permanent, dandu-i acel aer "leaved in", ca o camasa purtatata si la office si la club. Tehnic sta foarte bine, e unisex, iar ca femeie l-ai putea purta in momentele de revolta, cand vrei sa pui picioru-n prag si sa faci putina anarhie. Iar barbatii idem, cand vor sa se impuna. La job nu-i indicat, decat daca esti tu CEO. Altfel, chiar daca esti baiatul bun cu ore suplimentare parfumul asta ar spune ca ti-ai pierdut noaptea hai hui si nu dai randament. Mai degraba merge intre patru pereti si doua perechi de picioare. Vorbesc despre un local unde puteti dansa tango, doamne la ce va ganditi :).

Daca Tango ar fi un film, actorii din generic s-ar numi Chimion Powers, Tonka Jasmine, Dirty Cardamon and special guest Woody Sandalwood.

Iar daca vorbim de film sceneriul lui poate fi acesta:

…mijeste deja de ziua. Primele raze albe patrund prin geamurile tulburi, pe alocuri ciobite luminand dusumelele vechi si lacuite. Ultimii clienti au parasit localul mai devreme care incotro…Scaunele stau intoarse la loc sus pe mese, iar cainele motaie pe prag in asteptarea stapanului. Barmanul sterge paharele aruncand din cand in cand cate o privire obosita cuplului care inca danseaza tango. Sunt doar ei, ei doi in universul lor unde nu incape decat muzica lui Piazzola, desprinsi de tot ce-i inconjoara si danseaza patimas, lipindu-si trupurile transpirate in miscari subtile, expresive pana-n varf de deget, desprinzandu-se unul de altul ca apoi sa se reuneasca iar, lasand doar corpurile sa comunice si sa hotarasca…
Distanta dintre ei miroase obraznic a Tango.

Tango este un ambrat-lemnos, destulnde balsamic si rotund, unde ambra se impleteste cu tonka, santal si chimion, rezultand un parfum bogat, lemnos-ambrat si dulceag, potrivit pentru sezoanele reci. Ca si altele creeate in acest stil, si aceste imi pare mai mult masculin, insa este foarte frumos lucrat, iar ingredientele au o calitate buna.
Siaj si persistenta bune. Evaluare: 8,5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Masque Tango fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Masque Tango, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tango dupa Masque. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tango de Masque reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Profumi del Forte Versilia Vintage Ambra Mediterranea Masque Russian Tea Profumum Roma Alba Frederic Malle En Passant Robert Piguet Alameda Frederic Malle Lipstick Rose Puredistance Opardu Amouage Amouage Lyric Woman Panouge Isabey Gardenia Panouge Isabey La Route d'Emeraude Comme des Garcons Daphne Robert Piguet Fracas Estée Lauder Private Collection Amber Ylang Ylang Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Serge Lutens Fourreau Noir Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia A Lab on Fire What We Do In Paris Is Secret Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Terry de Gunzburg Ombre Mercure