Designeri » M » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Max Mara Max Mara de dama

Max Mara Max Mara de dama

Max Mara Max Mara de dama Videouri Max Mara Max Mara de dama Videouri
Max Mara Max Mara de dama Imagini Max Mara Max Mara de dama Imagini Max Mara Max Mara de dama Imagini

Max Mara de Max Mara este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Max Mara a fost lansat in 2004. Notele de varf sunt ghimbir si citrice; notele de mijloc sunt magnolie, crin, mosc si orhidee; Nota de baza este trestie de zahar.

ghimbir citrice

magnolie crin mosc orhidee

trestie de zahar

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Max Mara by Max Mara.

Max Mara Recenziile parfumurilor

olga.stefan
olga.stefan

un parfum foarte fin, vanilat, cu ceva din lalique le parfum, dar mult estompat. nota de zahăr e similară celei din aqua din gioia, cu aceleași valențe văratece. îl văd purtat în luna mai, sub soarele încă nedogoritor, oriunde, pentru că e casual și plăcut, fără stridențe. eu îl am ca miniatură și cred că este avantajat mai mult de aplicarea cu pulverizator, pentru că e genul de miros pe care vrei să îl simți prin păr, fantomatic și comfortabil.

Alina B
Alina B

Ador acest parfum dar din pacate nu il gasesc in Romania. Este dulce vanilat. Il gasesc potrivit pentru serile de vara. Are o nota de senzualitate speciala. Este feminin. Iti da senzatia ca ai in mana vata pe bat din zahar vanilat din care nu te mai saturi sa musti. Cand adie vantul si daca mai esti si pe malul marii la o cina romantica, cu siguranta, cei din jurul tau vor trece direct la desert sarind peste felurile principale.

flory17
flory17

Imi place la nebunie, e dulce, floral-lemnos. Il vad perfect pentru orice perioada, mai putin vara.

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Un ghimbir cu zahar foarte catifelat si subtil,perfect mixat, pufos si moale ca o paturica de casmir sau de fleece, perfect pentru zile ploioase in care nici macar nu vrei sa fii inviorat sau energizata de ceva. Desi incepe can ca orice parfum dulce (ar putea fi si Ch sau Montana Parfum de Femme, drydownul aduce cu sine o senzatie extrema de binefacere. Imi iau o carte si ma culcusesc cu Max Mara pe canapea, ba poate ma hotarasc sa dau si drumul la caldura pentru prima data anul asta! (Nu, n-am s-o fac acum, dar la toamna cu siguranta!) Ar fi parafraza cu antiteza de confort si culcuseala a energicului Si Lolita, cu care ai castiga puterea sa iesi din casa pe vremea asta urata!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Max Mara Max Mara fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Max Mara Max Mara, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Max Mara dupa Max Mara. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Max Mara de Max Mara reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Amarige Prada Prada (Amber) Guerlain Shalimar Jean Desprez Bal a Versailles Salvatore Ferragamo Parfum Subtil Avon Herve Leger Ete Burberry Burberry Sport for Women Kenzo L'Eau par Kenzo Dolce&Gabbana The One Yves Rocher So Elixir Gucci Gucci Rush 2 Juliette Has A Gun Citizen Queen Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Lalique Encre Noire Pour Elle Avon Today Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Chanel Coco Mademoiselle Carla Fracci Odette Charriol Tourmaline Korres Heliotrope Ylang Ylang Citron