Designeri » M » Pielarie « Grupuri

French Leather Memo unisex

French Leather Memo unisex

French Leather Memo unisex Imagini French Leather Memo unisex Imagini French Leather Memo unisex Imagini

French Leather de Memo este un parfum Pielarie unisex. French Leather a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Alienor Massenet. Parfumul prezinta lamaie verde, piper roz, salvie, ienupar, apa de trandafiri, cedru, rasina, vetiver, mosc alb si piele intoarsa.

lamaie verde piper roz salvie ienupar apa de trandafiri cedru rasina vetiver mosc alb piele intoarsa

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about French Leather by Memo.

Rose Anonyme

French Leather Recenziile parfumurilor

Kristal Again
Kristal Again

Încă nu l-am aprofundat, este frumos dar îmi pare cumva rupt în doua.
Începutul este splendid, seamănă cu Rose Anonyme și e la fel de frumos ca începutul aceluia, cu un trandafir rafinat, dens și în același timp transparent, după care, exact în clipa în care îmi venea sa spun "îl vreau, trebuie sa-l am", parfumul se schimba și dezvolta peste trandafir și pielea pudrata niște nuanțe condimentate și calde, care îl îndulcesc si îl fac ușor gurmand. Aceasta parte nu prea e pe gustul meu și m-a făcut sa renunț și la Rose Anonyme. Rasinile, Moscul vin peste trandafir piele și bergamota și rezultatul e ca parfumul se înmoaie parcă, trandafirul se face așa, căldut, pierde acea aura splendida din debut.

Nu e vorba ca ar fi urata aceasta parte a evoluției sale, ci ca e, clar, un parfum care evoluează de la un trandafir rece la un oriental cald cu accente gurmande. Parcă mi-a amintit în aceasta faza și de un parfum de la Nejma, cred ca no 5, care tot așa evoluează spre oriental gurmand.
Parfumul e frumos și e bine făcut, miroase scump, a parfum elegant, e rafinat dar parcă îi lipsește ceva la "prezenta". Parcă vrei și nu poți sa spui "wow". Îl voi retesta sa îmi verific impresiile.

Marisi
Marisi

French leather este cel mai usor, mai purtabil si mai feminin parfum din seria parfumurilor pielarie ale casei Memo.
Un trandafir senzual, rafinat dar nu dulce, usor asprit de notele de pielarie - dar o piele atat de fina, catifelata incat se completeaza perfect cu frumusetea trandafirului.Este foarte bine lucrat si mixat, l-as incadra intre Calypso ca si stil dar nu stiu de ce imi seamana si cu Rose Anonyme fara oud, ceea ce il face mai purtabil si mai luminos, foarte rafinat si elegant.
Persistenta buna, siaj mediu!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Memo French Leather fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Memo French Leather, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica French Leather dupa Memo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre French Leather de Memo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Robert Piguet Calypso Annick Goutal Un Matin d`Orage Kenzo Kenzo Amour L`Artisan Parfumeur Traversee du Bosphore MDCI Parfums Cuir Garamante Givenchy Very Irresistible Robert Piguet Visa 2007 Lancome Tresor Amouage Amouage Lyric Woman Yves Saint Laurent Cinema Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Guerlain Aqua Allegoria Flora Rosa Guerlain Shalimar Eau de Toilette Christian Dior Dolce Vita Guerlain Shalimar Parfum Initial Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Rose Velours Jul et Mad Paris Néa Korres Saffron Amber Agarwood Cardamom Puredistance Black