Designeri » M » Pielarie « Grupuri

Italian Leather Memo unisex

Italian Leather Memo unisex

Italian Leather Memo unisex Imagini Italian Leather Memo unisex Imagini

Italian Leather de Memo este un parfum Pielarie unisex. Italian Leather a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Alienor Massenet. Notele de varf sunt frunze de tomate, vanilie si pielarie; notele de mijloc sunt labdanum, salvie, galbanum, frunze de tomate si radacina de stanjenel; Notele de baza sunt absolut de vanilie, lemn de santal, balsam Tolu, opoponax, smirna, rasina benzoica, pielarie si mosc.

frunze de tomate vanilie pielarie

labdanum salvie galbanum frunze de tomate radacina de stanjenel

absolut de vanilie lemn de santal balsam Tolu opoponax smirna rasina benzoica pielarie mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Italian Leather by Memo.

Italian Leather Recenziile parfumurilor

ala2006
ala2006

Nu ma gandeam niciodata sa asociez cuvintele sexy si fin cu frunzele de tomate!!! dar uite ca se poate!
Am testat parfumul asta in cateva zile, pe diferite temperaturi, sa fiu sigura ca simtul olfactiv nu e influentat de vreme sau de starea mea psihica. Nota dominanta e frunza de tomata in toata splendoarea ei, ce miroase naucitor de natural, usor pudrata, indulcita de la vanilie. Pielea o simt pe fundal, fina, foarte fina.
E un parfum destul de neobisnuit dar usor de acceptat, fin, usor sofisticat, pentru femei de +30 ani.
Un parfum care merita macar testat daca nu pentru frumusetea lui (pentru mine e foarte frumos, dar poate pentru altii nu) macar pentru faptul ca e altfel.
Din partea mea casa de parfumuri Memo primeste un mare 10!

Edit: dupa 12 ore inca am avut pe piele un pudrat extrem de elegant cu siaj impecabil (nu bate la 2m dar il simti in permanenta foarte bine).

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Memo Italian Leather fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Memo Italian Leather, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Italian Leather dupa Memo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Italian Leather de Memo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lubin Akkad Isabey Isabey Fleur Nocturne Naomi Goodsir Cuir Velours Amouage Memoir Woman Chanel Les Exclusifs de Chanel Jersey Memo Lalibela Memo Granada Juliette Has A Gun Oil Fiction Xerjoff Lira Isabey Isabey La Route d'Emeraude Byredo Bal d'Afrique J.F. Schwarzlose Berlin Leder 6 Chanel Les Exclusifs de Chanel Sycomore MDCI Parfums Cuir Garamante Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Puredistance Opardu Sospiro Perfumes Erba Pura SoOud Nur Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 Puredistance White