Designeri » M » Chypre Floral « Grupuri

Lalibela Memo de dama

Lalibela Memo de dama

acorduri de cocos
Lalibela Memo de dama Imagini Lalibela Memo de dama Imagini Lalibela Memo de dama Imagini Lalibela Memo de dama Imagini Lalibela Memo de dama Imagini

Lalibela de Memo este un parfum Chypre Floral de dama. Lalibela a fost lansat in 2007. Creatorul acestui parfum este Alienor Massenet. Notele de varf sunt bujor, nuca de cocos, orhidee si trandafir; notele de mijloc sunt paciuli, vanilie, iasomie si labdanum; Notele de baza sunt frunze de tutun, lemn pretios si tamaie.

bujor nuca de cocos orhidee trandafir

paciuli vanilie iasomie labdanum

frunze de tutun lemn pretios tamaie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Lalibela by Memo.

02 L`Air du Desert Marocain

Lalibela Recenziile parfumurilor

Este un parfum tropical, destul de frumos, in care simt cocosul, paciuli, vanilie si note florale, nu as putea spune ca este trandafir sau iasomie, probabil amandoua. Ca in orice combinatie de acest gen, mirosul ce rezulta este unul ce seamana cu lotiunile de plaja... Imi place mirosul de cocos si in general imi plac mirosurile tropicale, de asemenea si acest parfum imi pare placut, dar nu cred ca ma convinge sa-l cumpar, neavand un rafinament special pe care eu il caut si nici calitati tehnice extraordinare: siaj moderat, persistenta moderat-buna. Evaluare: 6/10

ala2006
ala2006

Lalibela a fost pentru mine cea mai mare surpriza de cand am inceput sa descopar cate ceva despre parfumuri!
Eu nu suport nuca de cocos in parfum sau crema! Nu ma pot atinge de ele!
Si totusi Lalibela a reusit imposibilul! Nu numai ca organismul meu l-a acceptat dar l-am si placut foarte tare! Nuca de cocos este prezenta pe toata evolutia lui dar, fiind pe picior de egalitate cu paciuli si iasomia, a reusit sa fie suficient de aerisita incat sa o pot purta, chiar daca mai tarziu se indulceste de la vanilie. Eu in schimb nu simt tamaia sau trandafirul.
Nu o sa-l pot purta vara, dar mi-am promis ca o sa-mi incalzeasca seara de Craciun, pentru ca asta e imaginea pe care mi-o transmite.

timi79
timi79

M-am asteptat la un parfum frumos floral, insa....surpriza! pe pielea mea e un oriental incredibil de frumos. La prima pulverizare simteam ceva iritant: banuiesc ca era combinatia tutun+paciuli. Am zis NUU, asta nu vreau sa simt inca o data! Iar cu cateva zile in urma m-am dat pe incheietura de la o distanta mai mica , si Iata! miros divin, dulce, cald, plin de tamaie si vanilie si foarte putin tutun. La drydown ramane doar vanilia si cocos, elegant. Nici un moment nu am simtit trandafirul sau orhidee, doar un pic de iasomie.
Este un parfum special, iubitorilor parfumurilor tip Shalimar, cu o longevitate de invidiat, aproape 12 ore. Am primit complimente pentru el chiar si la biserica ;)

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Memo Lalibela fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Memo Lalibela, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Lalibela dupa Memo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Lalibela de Memo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Xerjoff Lira Bottega Veneta Bottega Veneta Tom Ford Noir de Noir Amouage Memoir Woman Juliette Has A Gun Lady Vengeance Lubin Akkad Puredistance Opardu Guerlain Shalimar Parfum Initial The Different Company Sublime Balkiss Serge Lutens Chergui Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Sospiro Perfumes Erba Pura Frederic Malle En Passant Jul et Mad Paris Stilettos on Lex Frederic Malle Iris Poudre Salvatore Ferragamo Golden Acacia Puredistance White Memo Kedu Xerjoff Bouquet Ideale By Kilian Back to Black