Designeri » M » Oriental Condimentat « Grupuri

Manoa Memo de dama

Manoa Memo de dama

Manoa Memo de dama Imagini Manoa Memo de dama Imagini Manoa Memo de dama Imagini

Manoa de Memo este un parfum Oriental Condimentat de dama. Manoa a fost lansat in 2010. Notele de varf sunt ghimbir, bergamot si lamaie de Amalfi; notele de mijloc sunt stanjenel, boabe de tonka si chiparos; Notele de baza sunt laudanum frantuzesc, opoponax si vanilie.

ghimbir bergamot lamaie de Amalfi

stanjenel boabe de tonka chiparos

laudanum frantuzesc opoponax vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Manoa by Memo.

Shalimar
Emerald Reign

Manoa Recenziile parfumurilor

Marisi
Marisi

Manoa este ca un vis oriental, o incursiune in lumea esentelor arabesti, a condimentelor, a rasinilor si a vaniliei, un mix superb unde simt foarte bine tonka, labdanum care fac parfumul atat de cald si onctuos, iar vanilia il rafineaza, il indulceste si ii completeaza magia. Pe parcurs se pudreaza, dar ramane cald, rotund si patrunzator.
Un Shalimar mai cald, mai rotund si fara asperitati, ce ma duce usor cu gandul si la Bijou Romantique.
Persistenta buna, siaj mediu!

mariain
mariain

Ei da, asta da parfum oriental frumos, de purtat si iubit mai ales pe vreme mai rece!
Cred ca opoponaxul e vedeta aici, in crescendo, tot mai cald si aromat, laudanum, tonka,vanilie, iris... Foarte frumos, nuantat, bogat, aromat, imi place foarte mult! La inceput imi pare un pic mai aspru, dar devine foarte tandru pe masura ce se dezvolta. Dureaza si dureaza...Foarte longeviv si cu proiectie buna. Il invit clar la mine acasa!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Memo Manoa fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Memo Manoa, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Manoa dupa Memo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Manoa de Memo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Xerjoff Bouquet Ideale Lancome Poeme Amouage Amouage Lyric Woman Robert Piguet Calypso Cacharel LouLou Atelier Cologne Vanille Insensee Chanel Coco Eau de Parfum Guerlain Insolence Parfumerie Generale PG21 Felanilla Guerlain Bois d'Armenie James Heeley Iris de Nuit Diptyque Volutes Lubin Akkad Guerlain Vol de Nuit Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Amouage Journey Woman Guerlain Rose Nacree du Desert Carner Barcelona Cuirs Frederic Malle Portrait of a Lady Diptyque Philosykos