Designeri » M » Oriental Condimentat « Grupuri

Fleur Oriental Miller Harris de dama

Fleur Oriental Miller Harris de dama

Fleur Oriental Miller Harris de dama Imagini Fleur Oriental Miller Harris de dama Imagini

Fleur Oriental de Miller Harris este un parfum Oriental Condimentat de dama. Fleur Oriental a fost lansat in 2000. Creatorul acestui parfum este Lyn Harris. Parfumul prezinta garoafa, floare de portocal, ambra, mosc, iasomie indiana, vanilie, trandafir turcesc si heliotrop.

garoafa floare de portocal ambra mosc iasomie indiana vanilie trandafir turcesc heliotrop

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fleur Oriental by Miller Harris.

Shalimar

Fleur Oriental Recenziile parfumurilor

Mi-era dor de un parfum de care sa ma indragostesc la primul puf! De fiorii aceia, de sprancenele ridicate pana in crestet, de fluturasii din stomac...Uite ca am noroc!
Fara indoiala, cel mai reusit blind buy din ultima perioada.
Se deschide cu o garoafa condimentata, dar nu cea din Eternity, de exemplu. E o garoafa... tamaioasa, daca ii pot spune asa. E invelita in condimente orientale, ca intr-un abur.Da senzatia de cuisoare amestecate cu scortisoara si cu fum parfumat. O insotesc cea mai frumoasa ambra vanilata mirosita in ultima vreme si cel mai pufos mosc. Combinatia asta e irezistibila pentru mine... Pe undeva, imi aduce aminte de Shalimar, dar n-are pielarie, nici bergamota, e mult mai dulceag si mai usor de purtat.
Nu e genul "bomba", radiaza placut, dar nu sufocant.Inca nu pot aprecia longevitatea, fiindca au trecut doar trei ore de la aplicare, dar e cu siguranta parfumul pe care-l voi purta in seara de Ajun.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Miller Harris Fleur Oriental fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Miller Harris Fleur Oriental, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fleur Oriental dupa Miller Harris. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fleur Oriental de Miller Harris reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Memoir Woman Frederic Malle Portrait of a Lady Amouage Fate for Women Serge Lutens Ambre Sultan Keiko Mecheri Attar de Roses Juliette Has A Gun Lady Vengeance Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frederic Malle Iris Poudre Guerlain Shalimar Guerlain Shalimar Parfum Initial Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Lubin Akkad Bottega Veneta Bottega Veneta Frederic Malle Carnal Flower Rance 1795 Rose de Rose Chanel Les Exclusifs de Chanel No 22 Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Guerlain Rose Nacree du Desert Estée Lauder Private Collection Amber Ylang Ylang Puredistance Opardu