Designeri » M » Chypre Floral « Grupuri

Fleurs de Sel Miller Harris de dama

Fleurs de Sel Miller Harris de dama

ierbos
sarat

Fleurs de Sel de Miller Harris este un parfum Chypre Floral de dama. Fleurs de Sel a fost lansat in 2007. Notele de varf sunt rozmarin, cimbru, salvie, aglica si sare; notele de mijloc sunt stanjenel, trandafir si narcisa; Notele de baza sunt pielarie, ambra, lichen si vetiver.

rozmarin cimbru salvie aglica sare

stanjenel trandafir narcisa

pielarie ambra lichen vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fleurs de Sel by Miller Harris.

Fleurs de Sel Recenziile parfumurilor

lilidana
lilidana

Un miros cameleonic- in functie de temperatura de afara, nr de pufuri, chimia pielii etc mirosul lui se schimba. In fiecare zi am impresia ca am pe piele un alt parfum.. Nu este un parfum dulce. Miroase a salvie, sare, rozmarin si ambra, insa intr-un mod invaluitor, extrem de natural.In fiecare zi un alt element din parfum preia rolul principal. Este ca si cum ai intra intr-o gradina cu zeci de jardiniere cu ierburi intr-o zi inorata de toamna. Este un miros amar, sarat, marin, intunecat, insa extrem de frumos. Un parfum pe care usor il poti purta la o plimbare prin parc sau la o intalnire importanta la birou. Persistenta pe pielea mea este excelenta -de aprox 7-8 ore, (toamna) iar siajul bun. Este un parfum unisex si il vad purtat atat de o femeie cat si de un barbat.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Miller Harris Fleurs de Sel fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Miller Harris Fleurs de Sel, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fleurs de Sel dupa Miller Harris. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fleurs de Sel de Miller Harris reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Floral
Comme des Garcons Comme des Garcons 2 Trussardi Trussardi Skin Ralph Lauren Pure Turquoise Juliette Has A Gun Lady Vengeance Memo Lalibela Marks and Spencer Per Una Emilio Pucci Vivara Silver Edition Paco Rabanne La Nuit Miller Harris Terre d'Iris Laura Ashley Laura Ashley No. 1 Tommy Hilfiger Loud for Her Sisley Eau du Soir 2010