Designeri » M » Floral « Grupuri

Geranium Bourbon Miller Harris de dama

Geranium Bourbon Miller Harris de dama

Avut: 1

ierbos

Geranium Bourbon de Miller Harris este un parfum Floral de dama. Notele de varf sunt Palmarosa, coacaze si muscata; notele de mijloc sunt violeta, trandafir si piper negru; Notele de baza sunt vanilie, ambra si paciuli.

Palmarosa coacaze muscata

violeta trandafir piper negru

vanilie ambra paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Geranium Bourbon by Miller Harris.

Mandragore Pourpre

Geranium Bourbon Recenziile parfumurilor

lilidana
lilidana

In primele minute se simte intens mirosul de muscata. Dupa aceea mirosul muscatelor se mai domoleste si incepe sa se simta din ce in ce mai intens mirosul de trandafir. In aceasta faza parfumul chiar nu imi mai place. Asta si pentru ca in aceasta faza imi aminteste de apa de colonie din anii copilariei. Este mirosul unui trandafir rosu, intens inflorit, un miros asemanator cu cel din colonia bulgareasca. Mai tarziu si acest miros se mai domoleste putin si lasa sa se simta din ce in ce mai intens mirosul de piper. Aceasta este faza in care acest parfum incepe sa semene destul de bine cu Mandragore Pourpre. Partea buna este ca aceasta faza dureaza si dureaza. Din punctul meu de vedere as spune ca prefer pentru aceasta faza Mandragore Pourpre de la Annick Goutal in locul GB. Asta pentru ca MP este mai dark, mai intens. Cu toate astea, trebuie sa recunosc ca si acest parfum este un parfum foarte frumos.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Miller Harris Geranium Bourbon fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Miller Harris Geranium Bourbon, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Geranium Bourbon dupa Miller Harris. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Geranium Bourbon de Miller Harris reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Comme des Garcons Comme des Garcons 2 Flower Power Roberto Verino Eau de Verino Avon Surreal Bill Blass Bill Blass for Women Oriflame Divine Carven Madame de Carven Bath and Body Works White Cherry Blossom Arrogance Angelique Arrogance Lisa Hoffman Madagarcar Orchid DSH Perfumes LiLi Cale Fragranze d’Autore Brezza di Seta Puredistance Antonia