Designeri » M » Oriental Lemnos « Grupuri

L`Air de Rien Miller Harris de dama

L`Air de Rien Miller Harris de dama

L`Air de Rien Miller Harris de dama Imagini L`Air de Rien Miller Harris de dama Imagini

L`Air de Rien de Miller Harris este un parfum Oriental Lemnos de dama. L`Air de Rien a fost lansat in 2006. Nota de varf este neroli; notele de mijloc sunt paciuli si lichen; Notele de baza sunt ambra, mosc si vanilie.

neroli

paciuli lichen

ambra mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L`Air de Rien by Miller Harris.

L`Air de Rien Recenziile parfumurilor

dana22
dana22

Il ador...poate pt. ca sunt si eu soricel de biblioteca? sau am ajuns la varsta la care il pot purta cu nonsalanta?

Addict
Addict

Cu riscul de a fi considerată "șoarece de bibliotecă" (sic!),declar ca îmi place acest parfum!
E atipic pt.un parfum,e adevărat,dar nu pentru acesta îmi place.
Debutul trece repede si apar notele de lichen si paciuli care,pe mine,capăta accente înțepător-camforate,nicidecum prăfoase.Mirosindu-l în acest moment,mă aflu...unde oare altundeva decat în regatul cărților vechi-să zicem că în biblioteca abației Melk,citind papirusuri alături de călugărul W.Baskerville...
Notele din final nu îndulcesc parfumul,care rămane tot alert.
"Șoricică" cum sunt,aș purta acest parfum în aulă,la un examen,să-mi mențină atenția! Dar,vai,vremea examenelor mele a trecut!

Este un parfum extrem de ciudat, prafos, chiar tenebros. Inceputul este frumos, miroase a neroli. Vine apoi mirosul prafos, un miros usor murdar, chimic cumva, seamana cu un miros de crema de ghete, are un miros industrial. Este inventiv parfumul, nimic de zis, insa nu parfumeaza, nu aranjeaza, ci poate fi doar o experienta olfactiva si atat. Siaj nu are, persistenta este redusa, nu stiu ce sa zic... nu prea imi place... Nota mea: 6/10

Un parfum care numai a parfum nu miroase, intentia fiind sa capteze mirosul unei biblioteci, praful care se asterne peste copertile vechi, un miros nostalgic si foarte aparte. Lichenii si moscul sunt vag recognoscibile...Se potriveste perfect soricelului de biblioteca, profesoarei cool, hippster-ilor si parfumistelor ahtiate dupa inedit.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Miller Harris L`Air de Rien fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Miller Harris L`Air de Rien, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L`Air de Rien dupa Miller Harris. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L`Air de Rien de Miller Harris reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Nina Ricci L'Air du Temps By Kilian Back to Black Serge Lutens Jeux de Peau Serge Lutens Feminite du Bois Frederic Malle Carnal Flower Hermes Hiris L`Artisan Parfumeur Drôle de Rose Serge Lutens Rose de Nuit Hermes Concentre d`Orange Verte Serge Lutens Bas de Soie Guerlain Chamade Keiko Mecheri Peau de Peche La Prairie Midnight Rain Cartier Le Baiser Du Dragon Serge Lutens Nuit de Cellophane Sisley Eau du Soir Frederic Malle Lipstick Rose Guerlain L'Heure Bleue