Designeri » M » Oriental Floral « Grupuri

Rose En Noir Miller Harris de dama

tabac
ozonic
Rose En Noir Miller Harris de dama Imagini

Rose En Noir de Miller Harris este un parfum Oriental Floral de dama. Rose En Noir a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Lyn Harris. Notele de varf sunt coriandru, chimion si frunze de lamai; notele de mijloc sunt piper negru, frunza de violeta si trandafir; Notele de baza sunt ambretta (nalba de mosc), paciuli si tutun.

coriandru chimion frunze de lamai

piper negru frunza de violeta trandafir

ambretta (nalba de mosc) paciuli tutun

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rose En Noir by Miller Harris.

Rose En Noir Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Nu știu de ce nu se listează pe fragrantica notele oficiale de pe site-ul oficial. Acest parfum este PLIN de vetiver. Nota care nu este listată aici. Căci îmi dădea cu rest, am căutat pe site-ul oficial. Simțeam vetiver fără doar și poate.
Pe scurt ...Este vorba despre un vetiver și puțin trandafir.
Este mai degrabă masculin decât feminin. Și mai pe scurt: nu îmi place. Chiar dacă vetiverul este o nota plăcută și lemnoasa, pentru un parfum de dama nu îl găsesc sa complimenteze prea mult purtătoarea.
Așadar. ..Purtatorul: office, business , corporatist.
Locatia: perfect pentru întâlniri oficiale sau la job.

ancaan
ancaan

In ciuda denumirii, Rose En Noir nu mi se pare atat de obscur precum se vrea a fi. Trandafirul nu este unul oriental si opulent, ci mai degraba unul aromat si rosiatic. Debuteaza acrisor si zemos, parca scaldat in roua diminetii. Apoi se indulceste, frunzele de violete fiind destul de sesizabile. Din trandafirul zglobiu, devine unul mai matur si oarecum sobru, dar nicidecum dens si foarte catifelat. Pe parcursul evolutiei, parfumul se condimenteaza usor si apare o nota pamantie si vegetala. Tutunul nu mi se pare a fi smokey, ci unul crud, amarui si umed. Rose En Noir este frumos, are farmecul lui aparte. Este destul de elegant si senzual. Imi place mult, insa nu mi-l doresc cu ardoare.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Miller Harris Rose En Noir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Miller Harris Rose En Noir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rose En Noir dupa Miller Harris. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rose En Noir de Miller Harris reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Guerlain Nahema Balenciaga Eau de Cristobal Serge Lutens A La Nuit Pilar & Lucy Tiptoeing Through Chambers of the Moon Tocca Cleopatra Avon Far Away Sensual Embrace essence Love Game Scents of Time Maya Nikos Sculpture Delicate Fleur Amanda Lepore Amanda S.T. Dupont Miss Dupont Bourjois Clin d'Oeil Passionate