Designeri » M » Floral « Grupuri

Miu Miu Miu Miu de dama

Miu Miu Miu Miu de dama Videouri
Miu Miu Miu Miu de dama Imagini Miu Miu Miu Miu de dama Imagini Miu Miu Miu Miu de dama Imagini Miu Miu Miu Miu de dama Imagini Miu Miu Miu Miu de dama Imagini Miu Miu Miu Miu de dama Imagini Miu Miu Miu Miu de dama Imagini

Miu Miu de Miu Miu este un parfum Floral de dama. Acesta este un parfum nou Miu Miu a fost lansat in 2015. Creatorul acestui parfum este Daniela (Roche) Andrier. Notele de varf sunt lacramioare, bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt iasomie, trandafir, note verzi, coacaze negre si piersica; Notele de baza sunt lemn akigala si mosc alb.

lacramioare bergamot lamaie

iasomie trandafir note verzi coacaze negre piersica

lemn akigala mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Miu Miu by Miu Miu.

Miu Miu Recenziile parfumurilor

chique
chique

Mie imi place parfumul, dar nu simt nici pe departe notele listate, simt doar aroma de trandafir de dulceata - trandafirul meu preferat - si miroase exact cum miroase floarea, aproape ca ai senzatia ca strivesti in dinti petatele, cred ca e cea mai naturala mireasma de trandafir pe care am intalnit-o. Si acest trandafir persista de la inceput pana la sfrsit, pe final usor atenuat de note lemnoase. Si cam atat :). Parfumul nu e deloc sofisticat, dar din ce-am intalnit pana acum, e cel mai frumos parfum de trandafir.

Rose_selavie
Rose_selavie

Imi plac colectiile Miu Miu dar e trist ca primul lor parfum nu se ridica la nivelul asteptarilor. Pacat, e o casa mare si o parfumiera mare, puteau crea orice fiind primul, ca o semnatura olfactiva a modei lor. Miu Miu e echivalentul olfactiv al unui "white noise", sa-i zicem "white smell" in care ai de toate si nimic, un bruiaj olfactiv format dintr-o ceata bizara de note floral-verzi anonime, incerte, care spre baza devine parca si mai verde, parfumul parand un fel de nepot indepartat a lui Cristalle Chanel edp ceva mai punk, mai exaltat. Designul flaconului e smecher rau, il vezi primul pe raft, parca ma striga cu voce subtire si stridenta: "Huhuuuuuuuu je suis ici!!!!".
Data viitoare ma prefac ca n-o vad :).

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Miu Miu Miu Miu fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Miu Miu Miu Miu, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Miu Miu dupa Miu Miu. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Miu Miu de Miu Miu reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Poison Tendre Frederic Malle Carnal Flower Bvlgari Bvlgari Rose Essentielle Eau De Toilette Rosee Victorio & Lucchino Carmen Mariella Burani Amuleti Mary Kay Journey Van Cleef & Arpels Murmure Ylang Ylang de Madagascar Princesse Marina De Bourbon Pink Princesse Le Couvent des Minimes Fleur d`Oranger Lancome Attraction Summer Alyssa Ashley French Garden Flowers Jasmine Taylor of London Elegant Rose