Designeri » M » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Les Fleurs: Violette Molinard de dama

Les Fleurs: Violette Molinard de dama

ozonic

Les Fleurs: Violette de Molinard este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Les Fleurs: Violette a fost lansat in 1994. Nota de varf este violeta; notele de mijloc sunt frunza de violeta, stanjenel, iasomie si trandafir; Notele de baza sunt heliotrop si mosc.

violeta

frunza de violeta stanjenel iasomie trandafir

heliotrop mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Les Fleurs: Violette by Molinard.

Insolence

Les Fleurs: Violette Recenziile parfumurilor

andrasb
andrasb

O combinatie reusita de flori mov, dintre care, evident, predomina violeta, o violeta fina si pudrata, dublata cu succes de un iris discret si doar de un "hint" de iasomie. Frunza de violeta aduce un aer proaspat si salveaza parfumul de la o prea mare dulceata. Nu am simtit direct heliotropul, probabil ca el este cel care aduce "greutate" in final... singurul defect este ca dureaza prea putin, nici 3 ore pe pielea mea, dar in haine se pastreaza mult mai mult. Sticla fiind mare, se poate reaplica din belsug, dar mi l-as dori mai "prezent", pentru ca este tare frumos!!!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Molinard Les Fleurs: Violette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Molinard Les Fleurs: Violette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Les Fleurs: Violette dupa Molinard. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Les Fleurs: Violette de Molinard reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Givenchy Only Givenchy Tommy Bahama Set Sail St. Barts for Women Rance 1795 Rue Rance Eau Impire Ralph Lauren Romance Be Mine Sarah Horowitz Parfums Perfect Twilight Annika Sorenstam Annika DSH Perfumes Beach Roses (Rose No. 3) La Prairie Life Threads Silver Jesus Del Pozo On El Ava Luxe Nude Musk Roberto Capucci Opera III