Designeri » M » Oriental Lemnos « Grupuri

Nirmala Molinard de dama

Nirmala Molinard de dama

tropical
Nirmala Molinard de dama Imagini

Nirmala de Molinard este un parfum Oriental Lemnos de dama. Nirmala a fost lansat in 1955. Notele de varf sunt mandarina, grapefruit, maracuia, mango si Pomelo; notele de mijloc sunt iasomie si note de flori exotice; Notele de baza sunt vanilie, boabe de tonka, lemn de santal, cedru de Virginia si mosc.

mandarina grapefruit maracuia mango Pomelo

iasomie note de flori exotice

vanilie boabe de tonka lemn de santal cedru de Virginia mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Nirmala by Molinard.

Angel

Nirmala Recenziile parfumurilor

Mmmmmmmm.... ce parfum delicios si reusit!!!!!
Imi seamana din prima ca stil si putin ca miros cu Angel al lui Mugler! Desi nu are listata nota de paciuli, eu il simt intens, sau poate combinatia de note listate dau senzatia ca ar contine si paciuli. Este un fructat exotic cu nota intensa de paciuli. Eu asa il simt si gata!!! Este dulce, dar nu deranjant, este de purtat exclusiv iarna cand afara ninge ca-n povesti. Mai simt caramel, ciocolata, toate bunatatile!! Siaj si persistenta minunate! Nota mea: 10/10

Lav19
Lav19

Delicios,delicos,delicios!Cu toate ca la primul sniff mi s-a parut ca este de fapt un parfum de camera foarte reusit,nu l-am putut lasa pe raft.Mango,fructul pasiunii(putin sintetice),poate si papaya,toate invelite in ciocolata si migdale.Spre sfarsit devine pudrat si miroase a sapun.Este un Angel pe care il pot purta si eu,fara dureri de cap,dar care,ca persistenta si siaj,nu ii intrece capodopera lui Thierry Mugler.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Molinard Nirmala fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Molinard Nirmala, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Nirmala dupa Molinard. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Nirmala de Molinard reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Christian Dior Dune Tom Ford Noir de Noir Thierry Mugler Angel Agent Provocateur Agent Provocateur Sospiro Perfumes Erba Pura Hermes 24 Faubourg Robert Piguet Visa 2007 Thierry Mugler Alien Liqueur de Parfum Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Thierry Mugler Alien Essence Absolue Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain Shalimar Parfum Initial Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Guerlain French Kiss Ormonde Jayne Tolu Annick Goutal Un Matin d`Orage Frederic Malle Portrait of a Lady Chanel Coco Noir Lancome La Vie Est Belle