Designeri » M » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Tendre Friandise Molinard de dama

Tendre Friandise Molinard de dama

nuci
Tendre Friandise Molinard de dama Imagini

Tendre Friandise de Molinard este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. Tendre Friandise a fost lansat in 2003. Notele de varf sunt lamaie verde, frezie, prune si Para; notele de mijloc sunt iasomie, lemn de santal, cedru de Virginia si ambra; Notele de baza sunt mosc, vanilie, pralina si nugat.

lamaie verde frezie prune Para

iasomie lemn de santal cedru de Virginia ambra

mosc vanilie pralina nugat

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tendre Friandise by Molinard.

Vanilla Extasy

Tendre Friandise Recenziile parfumurilor

tubykap20
tubykap20

Imi place mult originalitatea data de nota de nuga: dulce,cu tenta de alune,eu simt si ceva fructe,cel mai mult para,insa cel mai ciudat e ca pe pielea mea capata o nuanta fumurie dar delicata.
Te duce cu gandul la Fantasy dar mai bine facut,mai complicat,mai cizelat si o idee mai matur.Pacat ca nu persista mai mult! Dar si cu minusul avut la longevitate,e un parfum care merita testat si care l-as cam vrea in colectie si intr-o sticla mai mare decat cea de testat pe care o am.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Molinard Tendre Friandise fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Molinard Tendre Friandise, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tendre Friandise dupa Molinard. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tendre Friandise de Molinard reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Fructat Gurmand
Annick Goutal Eau De Charlotte Hard Candy Hard Candy Laura Mercier Eau Gourmande Marrons Glaces Eau Jeune Eau Jeune Rock'n Love Miller Harris Coeur d`Ete Demeter Fragrance HOTKISS Girly Girl Bijan Bijan VIP Women O Boticario Linked She Crazylibellule and the Poppies Poule de Luxe Vanilla Ganache Remy Latour Diamond Rain Ulric de Varens Ottomane Sinfonia di Note Coeur de Noisette