Designeri » M » Lemnos Condimentat « Grupuri

Amyitis Mona di Orio unisex

Amyitis Mona di Orio unisex

Vreau: 1

Amyitis de Mona di Orio este un parfum Lemnos Condimentat unisex. Amyitis a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Mona di Orio. Nota de varf este note verzi; notele de mijloc sunt stanjenel, violeta, cedru si lemn de guaiac; Notele de baza sunt ambra, opoponax, lichen si sofran.

note verzi

stanjenel violeta cedru lemn de guaiac

ambra opoponax lichen sofran

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Amyitis by Mona di Orio.

Amyitis Recenziile parfumurilor

Este un lemnos usor aromatic si usor pudrat, cu caracter mai mult feminin, dupa parerea mea. Incepe destul de verde si direct lemnos. Dupa scurt timp se pudreaza usor, dar se si acreste putin, probabil de la cedru. Acest iz acrisor imi este neplacut... Baza parfumului este pe un lichen destul de discret.
Nu este un parfum greu, imi pare potrivit pentru primavara, este deci verde-pudrat, cu usor iz lemnos (si cu acea usoara acreala neplacuta pentru mine)
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 6,5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Mona di Orio Amyitis fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Mona di Orio Amyitis, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Amyitis dupa Mona di Orio. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Amyitis de Mona di Orio reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Lemnos Condimentat
Kenzo Kenzo Jungle Homme Davidoff Echo Rochas Rochas Man Bruno Banani Magic Man Antonio Banderas Spirit Night Fever for Men Jo Wood Organics Usiku Olivier Durbano Amethyst Otto Kern Spring Edition Man Creed Vetiver Rothenstein Pirates of Love Parfums 06130 Cedre Smell Bent One