Designeri » M » « Grupuri

Chamarre Mona di Orio unisex

Chamarre Mona di Orio unisex

Vreau: 1

aldehide

Chamarre de Mona di Orio este un parfum unisex. Notele de varf sunt lavanda si aldehide; notele de mijloc sunt trandafir, violeta si crin; Notele de baza sunt opoponax si ambra.

lavanda aldehide

trandafir violeta crin

opoponax ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chamarre by Mona di Orio.

Chamarre Recenziile parfumurilor

Marisi
Marisi

Este o provocare sa descrii parfumurile casei Mona di Orio, ele sunt extrem de creative si fascinante dar in acelasi timp sunt intrignate si enigmatice.
Trebuie sa le porti nu o data ca sa iti poti face o parere,ele se dezvaluie treptat, sunt misterioase si nu isi arata frumusetea decat daca stii sa le apreciezi. Pe masura ce le porti si le adulmeci, incepi sa simti adevarata lor trasnformare pe piele, se contopesc si se mixeaza cu pielea astfel incat parfumul rezultat sa fie omogen, unic si fascinant.
Chamarre este unul dintre aceste parfumuri, alaturi de Oiro si Rose Etoile de Holande, la care am spus dupa prima testare ca sunt parfumuri vintage, usor depasite de era comtemporana a parfumeriei.
Bineinteles ca am gresit, m-am pripit si dupa indelungi testari, am ajuns sa le inteleg, sa le descopar adevarata valoare si sa le indragesc.
Toate parfumurile casei se deschid vintage, sunt dure la inceput, animalice si cu o multitudine de note ce iti explodeaza in nari si te bulverseaza.
Pe parcurs ele se schimba, se dezvolta, isi arata frumusetea, caldura si complexitatea.
Chamarre este unul din acele parfumuri cu tenta vintage, lavanda il face usor aspru si prafos insa doar pentru putin timp, caci pe parcurs el se rotunjeste si se incalzeste, devenind aromatic.
Are o latura masculina, insa este foarte elegant si distins daca este purtat de o femeie.
Nu este dulce, nu este aldehidic, este usor animalic, brut, prafos si uscat dar foarte rafinat si elegant. Se incalzeste pe parcurs destul de mult si se omogenizeaza cu pielea devenind in timp un skin-scent.
Siajul este mare la inceput, pe parcurs se transforma in skin-scent, persistenta medie spre mare!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Mona di Orio Chamarre fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Mona di Orio Chamarre, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chamarre dupa Mona di Orio. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chamarre de Mona di Orio reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup
Reminiscence Do Re Romea D`Ameor The Mistresses of Louis XIV The People Of The Labyrinths A.Maze Van Gils VG V Cartier Santos Eau de Sport Keiko Mecheri Crystal D`Ambre Neotantric Citric Metal Kamasutra Michel Germain Sexual Pour Homme Bond No 9 Harrods for Him Demeter Fragrance Tropical Dots Keiko Mecheri Les Zazous IKKS IKKS Young Man