Designeri » M » Citric « Grupuri

Lux Mona di Orio unisex

Lux Mona di Orio unisex

Lux Mona di Orio unisex Imagini Lux Mona di Orio unisex Imagini Lux Mona di Orio unisex Imagini Lux Mona di Orio unisex Imagini

Lux de Mona di Orio este un parfum Citric unisex. Lux a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Mona di Orio. Notele de varf sunt petit grain, lamaie siciliana si orhideea May Chiang; notele de mijloc sunt vetiver de Haiti si cedru; Notele de baza sunt rasina benzoica de Siam, ambra, mosc si vanilie de Bourbon.

petit grain lamaie siciliana orhideea May Chiang

vetiver de Haiti cedru

rasina benzoica de Siam ambra mosc vanilie de Bourbon

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Lux by Mona di Orio.

Lux Recenziile parfumurilor

Marisi
Marisi

Lux este despre citrice, dar nu orice citrice. Nu sunt citricele luminoase,efemere si translucide ca limonada, parfumate si zemoase.
Aici vorbim despre un citric cu baza vintage - uscat si prafos, verde si usor sapunos.
Lamaia este in prim plan - luminoasa, dulceaga, usor astringenta si efervescenta.
Are in schimb ceva din caracterul vintage al casei si imi pare oarecum usor animalic si verde.
Este un parfum destul de altfel pentru un citric, are multiple valente si este bine mixat cat sa nu fie banal si lipsit de personalitate.
Este un parfum rafinat, daca iti place stilul casei, nu este greu de purtat si nu necesita stari speciele pentru a putea fi purtat.
Persistenta este medie, la fel si siajul!

rafaela
rafaela

Stiti acele prafuri din care se facea suc sau ceai prin adaugare de apa, ceva la plic...? Cam asta e mirosul. Eu suspectez ca petit grain-ul e de vina, pt ca persista. Daca era doar lamaia, aroma disparea imediat. Si ar mai fi caracterul uscat-ierbos dat de vetiver. Cumintel.

Nu sunt eu o fana a citricelor, insa unele creatii pe aceasta tema - marca Kurkdjian chiar imi plac! Eh... acesta de acum este un citric astringent si cu un usor iz animalic, asa cum ne obisnuieste Mona di Orio in toate creatiile ei... Nasul meu simte aici doar lamaie usor indulcita, plus acel iz de care vorbeam... Nu imi pare ca isi merita deloc banii, se aseamana cu alte lamaioase, asa ca... pentru mine etse un NU!
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Mona di Orio Lux fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Mona di Orio Lux, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Lux dupa Mona di Orio. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Lux de Mona di Orio reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Citric
Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune L`Artisan Parfumeur Mandarine Tout Simplement Christian Dior Eau Fraiche Bath and Body Works Hello Sugar! Monotheme Fine Fragrances Venezia Agrumi di Sicilia Hermes Aroma d`Orange Verte Demeter Fragrance Pink Grapefruit Chanel Les Exclusifs de Chanel Eau de Cologne Smell Bent Lemon Cowboy JoAnne Bassett Sparkling Citrus Anthousa Citrus Sorbet Coleen Rooney Coleen X Summer