Designeri » M » Citric « Grupuri

Lux Mona di Orio unisex

Lux Mona di Orio unisex

Lux Mona di Orio unisex Imagini Lux Mona di Orio unisex Imagini Lux Mona di Orio unisex Imagini Lux Mona di Orio unisex Imagini

Lux de Mona di Orio este un parfum Citric unisex. Lux a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Mona di Orio. Notele de varf sunt petit grain, lamaie siciliana si orhideea May Chiang; notele de mijloc sunt vetiver de Haiti si cedru; Notele de baza sunt rasina benzoica de Siam, ambra, mosc si vanilie de Bourbon.

petit grain lamaie siciliana orhideea May Chiang

vetiver de Haiti cedru

rasina benzoica de Siam ambra mosc vanilie de Bourbon

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Lux by Mona di Orio.

Lux Recenziile parfumurilor

rafaela
rafaela

Stiti acele prafuri din care se facea suc sau ceai prin adaugare de apa, ceva la plic...? Cam asta e mirosul. Eu suspectez ca petit grain-ul e de vina, pt ca persista. Daca era doar lamaia, aroma disparea imediat. Si ar mai fi caracterul uscat-ierbos dat de vetiver. Cumintel.

marmar
marmar

Niciodată nu am crezut ca voi purta cu drag un parfum de citrice , eu sint o amatoare de parfumuri orientale ,pudrate,nu ma dau in vint după cele gen Dolce and Gabana Blue , deși il apreciez , nu îmi displace dar nu l-as purta ,nu ma reprezintă . Si Totuși , Lux este o excepție ,cu esența de lămâie ,de coaja si frunze de lămâie amestecată cu rășini si vanilie , e ca o Tarta de lămâie si...îmi place indiferent de vreme si anotimp . E deosebit , nu il pot asemăna cu nimic din ce am testat sau purtat PINA acum si îmi place asta , e un neconvențional , unisex , cred ca si un un bărbat il poate purta la fel de bine . Recunosc faptul ca atunci cind mi-a fost recomandat de draga mea prietena care petrece toată ziua printre parfumuri de nisa , am fost f reticenta ,dar am avut încredere in sfaturile unui specialist care a ținut cont de preferințele mele (orientale) deoarece la acel moment îmi doream un parfum "altfel" .

Nu sunt eu o fana a citricelor, insa unele creatii pe aceasta tema - marca Kurkdjian chiar imi plac! Eh... acesta de acum este un citric astringent si cu un usor iz animalic, asa cum ne obisnuieste Mona di Orio in toate creatiile ei... Nasul meu simte aici doar lamaie usor indulcita, plus acel iz de care vorbeam... Nu imi pare ca isi merita deloc banii, se aseamana cu alte lamaioase, asa ca... pentru mine etse un NU!
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 5/10

Lux by Mona di Orio 3.20 out of 5 based on 5 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Mona di Orio Lux fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Mona di Orio Lux, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Lux dupa Mona di Orio. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Lux de Mona di Orio reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Citric
Bath and Body Works Hello Sugar! Myrurgia 1916 Caswell Massey Pomegranate Truefitt & Hill West Indian Limes M. Micallef Pomelos Penhaligon`s Extract of Limes Detaille Fleur Sinfonia di Note Ecorce d'Orange Clean Summer Linen I Profumi di Firenze Limone di Sicilia Adolfo Dominguez Azahar Acqua di Genova Fontana di Trevi XII