Designeri » M » Oriental Lemnos « Grupuri

Oiro Mona di Orio unisex

Oiro Mona di Orio unisex

Oiro de Mona di Orio este un parfum Oriental Lemnos unisex. Oiro a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Mona di Orio. Notele de varf sunt mandarina, sangele voinicului si condimente; notele de mijloc sunt iasomie, olibanum, heliotrop, ylang-ylang si vetiver; Notele de baza sunt imortela, cedru, ambra si mosc.

mandarina sangele voinicului condimente

iasomie olibanum heliotrop ylang-ylang vetiver

imortela cedru ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Oiro by Mona di Orio.

Oiro Recenziile parfumurilor

Marisi
Marisi

Oiro este unul dintre parfumurile mele de suflet de la Mona di Orio.Desi vintage, il simt usor creat in stilul anilor '90, imi aminteste ca si stil de Poeme, de Classique, Cinema, de parfumurile oriental-florale cu care am crescut si care imi sunt asa dragi.
Nu se aseamana cu niciunul dintre cele mentionate mai sus, poate ceva din caldura si frumusetea lui Poeme dar nu creat in stilul Lancome ci adaptat pe stilul Guerlain, avand aceeasi tusa vintage dar nu atat de accentuata.
Parfumul se deschide floral, este sigur un oriental-floral si nu un oriental-lemnos.
In prima faza ma nauceste cu o iasomie indulcita si imblanzita de heliotrop, apoi eu simt destul de mult si pe toata evolutia lui mandarina, care este dulce, zemoasa si solara si da un aer usor vesel parfumului.
Parfumul devine cald, trece de la caracterul domninant, enigmatic si animalic la cel cald, sensual si foarte elegant.
Cand se calmeaza iasomia, se mixeaza cu celelalte note si devine un melanj floral rotund si ambrat.
Parfumul este foarte elegant, toamna si iarna cred ca imbraca minunat o femeie!
Siajul nu este foarte mare la parfumurile casei insa persistenta este foarte buna!

Parfumul incepe floral-spicy, dar si cu un miros usor animalic, dirty. Simt apoi o iasomie foarte puternica, acompaniata de o nota pudrata. Parfumul nu il simt cu siaj mare, insa este bogat, opulent ca si compozitie. Deci, pentru mine acest parfum s-ar incadra in categoria dirty-floral :) Nota mea: 5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Mona di Orio Oiro fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Mona di Orio Oiro, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Oiro dupa Mona di Orio. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Oiro de Mona di Orio reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Memoir Woman Givenchy Pi Montale Black Aoud Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Montale Aoud Velvet Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Miss Dior Eau de Toilette Originale Christian Dior Miss Dior Amouage The Library Collection Opus I Robert Piguet Douglas Hannant Robert Piguet Baghari 2006 Amouage Sunshine Amouage Ubar Montale Aoud Collection - Red Aoud Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Robert Piguet Fracas Amouage Amouage Lyric Woman Mona di Orio Lux Juliette Has A Gun Lady Vengeance Lalique Satine