Designeri » M » Oriental Floral « Grupuri

Tubereuse Mona di Orio unisex

tuberoza
fin condimentat
Tubereuse Mona di Orio unisex Imagini Tubereuse Mona di Orio unisex Imagini

Tubereuse de Mona di Orio este un parfum Oriental Floral unisex. Tubereuse a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Mona di Orio. Notele de varf sunt piper roz si bergamot; notele de mijloc sunt heliotrop si tuberoza indiana; Notele de baza sunt cashmeran si rasina benzoica.

piper roz bergamot

heliotrop tuberoza indiana

cashmeran rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tubereuse by Mona di Orio.

Tubereuse Recenziile parfumurilor

talpas
talpas

Mi se pare un parfum foarte interesant. Pe mine domina latura verde al parfumului, deloc nu e dulce. Mi se pare potrivit pt vara, vremea calda. In sfarsit un parfum verde, amarui , care nu e dominat de citrice!

marmar
marmar

Un oriental floral desigur , cu ușoare note de fum ,o tuberoza mai uscata ,mai aspra ,rășinoasa, care cu timpul se îndulcește si încălzește pe pielea mea .
De cite ori o port miroase oarecum altfel , nu știu dacă se transforma diferit ,dar îmi place si a plăcut si celor din jur . Mona di Orio nu e ușor de purtat ,parfumurile ei sint intense ,chiar grele ,cu tenta mai mult sau puțin animalica, dar in opinia mea Tuberose e un parfum reusit, de purtat seara mai ales in anotimpul rece ,vara cred ca ar fi mult prea greu .

Este un parfum intens, cu o tuberoza foarte piperata si verde. Este atat de piperata aceasta tuberoza, ca simt ca ma ustura nasul cand o miros! De asemenea, parfumul are si un iz dirty, specific creatiilor acestei case, un miros murdar cumva... Mirosul cred ca este dat de combinatia tuberoza-rasini si nu imi place. Excentrica aceasta Mona di Orio!! Imi pare ca parfumul nu are rafinament, imi miroase chiar si acrisor cumva, neplacut. Siaj si persisteta bune. Nota mea: 6/10

Tubereuse by Mona di Orio 3.00 out of 5 based on 3 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Mona di Orio Tubereuse fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Mona di Orio Tubereuse, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tubereuse dupa Mona di Orio. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tubereuse de Mona di Orio reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Vera Wang Princess Etat Libre d`Orange Rossy de Palma Eau de Protection Kenzo Flower by Kenzo Summer 2008 Demeter Fragrance HOTKISS Heart Breaker Dorin Un Air de Damas Rose Tova Beverly Hills Ambre D`Oro Kat Von D Sinner Tsi-La Organic Kesu Victoria`s Secret Life Is Pink Wish Pink Red Flower Organic Perfume Ambrette DSH Perfumes L´eau d´Iris Benefit So Hooked on Carmella