Designeri » M » Oriental Vanilat « Grupuri

Amandes Orientales Montale unisex

Amandes Orientales Montale unisex

migdale
nuci

Amandes Orientales de Montale este un parfum Oriental Vanilat unisex. Amandes Orientales a fost lansat in anii 2000's. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Parfumul prezinta migdale si vanilie.

migdale vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Amandes Orientales by Montale.

Amandes Orientales Recenziile parfumurilor

Catalin1981
Catalin1981

Haideți sa va spun ceva:am luat o mostra a acestui parfum iar prima impresie a fost..."nu cred ca exista un alt parfum care sa miroasa atat de urat". Orele au trecut si la un moment dat m-a izbit o vanilie minunata in nas. Apoi am stat sa ma gandesc de unde e? Mi-am dat seama ca era "mizeria"de la Montale si am ramas socat.
A mai trecut o zi si am zis sa-l incerc din nou. La inceput am simtit un miros de lipici pe care il foloseam in scoala generala acum multi ani. Am zis ca ceva e in neregula...nu-l suport dar imi place.
A treia zi l-am incercat din nou si mi-am zis "este un parfum minunat".
Concluzia este ca trebuie sa ai rabdare cu astfel de parfumuri. Sincer sa fiu e un parfum care ma obsedeaza. Pe de alta parte, mie imi place enorm vanilia in parfumuri. Poate acesta este motivul acestei obsesii

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Amandes Orientales fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Amandes Orientales, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Amandes Orientales dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Amandes Orientales de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain La Petite Robe Noir Montale Chocolate Greedy Keiko Mecheri Loukhoum Parfum du Soir Annick Goutal Vanille Exquise Montale Blue Amber Keiko Mecheri Peau de Peche Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Montale Sweet Oriental Dream Keiko Mecheri Loukhoum Yves Saint Laurent Opium Frederic Malle Musc Ravageur Montale Aoud Blossom Lorenzo Villoresi Teint de Neige Bond No 9 Chinatown Guerlain Elixir Charnel Oriental Brulant Parfumerie Generale Praline de Santal Parfumerie Generale PG21 Felanilla Frederic Malle Portrait of a Lady Parfumerie Generale Tonkamande Al Haramain Perfumes Sultan