Designeri » M » Oriental Floral « Grupuri

Aoud Amber Rose Montale unisex

Aoud Amber Rose Montale unisex

oud

Aoud Amber Rose de Montale este un parfum Oriental Floral unisex. Aoud Amber Rose a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Parfumul prezinta lemn de guaiac, cedru de Virginia, sofran, trandafir, Lemn de Agar(Oud), grapefruit si mosc alb.

lemn de guaiac cedru de Virginia sofran trandafir Lemn de Agar(Oud) grapefruit mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aoud Amber Rose by Montale.

Aoud Amber Rose Recenziile parfumurilor

Este un parfum foarte intens, care pe pielea mea miroase a coniac de cea mai buna calitate, mai ales in notele de varf si in notele finale. In cele de mijloc simt si trandafirul, care da un iz acrisor, ca si cum acest coniac bun ar intra in usoara fermentatie. Cred ca aoudul in combinatie cu note ambrate si note afumate da aceasta impresie bahica. Astfel, il vad mai mult ca pe un parfum masculin, insa poate fi purtat si de femei in sezoanele potrivite, la fel cum si Alkemi (Laboratorio Olfattivo), cu care imi pare ca se aseamana (fara nota de tutun de acolo), merge grozav si pe femei.
Siaj si persistenta bune. Evaluare: 8,5/10

annamari
annamari

Vai, vad ca sunt prima... Nu va luati dupa o singura parere! Trebuie cumparat doar testerul prima data. Mi se pare ca recipientul nu se potriveste deloc cu mirosul. Cine oare a avut ideea asta? NU este un parfum roz. Nimic dulce, nu prea, chiar deloc feminin. Imi place foarte mult, dar nu-i pentru femei. Denumirea descrie bine mirosul: oud (agar), trandafir si ambra, dar intra in compoztie si cedru, lemn puternic, fum, tamaie intr-o cantitate care il face un parfum potrivit barbatilor.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Aoud Amber Rose fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Aoud Amber Rose, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aoud Amber Rose dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aoud Amber Rose de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady Amouage The Library Collection Opus III Keiko Mecheri Loukhoum Agent Provocateur Agent Provocateur Lorenzo Villoresi Teint de Neige Robert Piguet Baghari 2006 Chanel Chanel N°19 Xerjoff More Than Words Thierry Mugler Alien Essence Absolue Hermes L’Ambre des Merveilles Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Amouage Amouage Lyric Woman Amouage Memoir Woman Cartier La Panthere Juliette Has A Gun Lady Vengeance Robert Piguet Fracas Montale Aoud Velvet Kenzo Kenzo Amour Keiko Mecheri Peau de Peche