Designeri » M » Oriental Floral « Grupuri

Aoud Blossom Montale unisex

Aoud Blossom Montale unisex

tuberoza

Aoud Blossom de Montale este un parfum Oriental Floral unisex. Aoud Blossom a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Notele de varf sunt bergamot si mandarina; notele de mijloc sunt iasomie, ylang-ylang, tuberoza, trandafir, violeta si note florale; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal, sofranas si Lemn de Agar(Oud).

bergamot mandarina

iasomie ylang-ylang tuberoza trandafir violeta note florale

mosc lemn de santal sofranas Lemn de Agar(Oud)

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aoud Blossom by Montale.

Aoud Blossom Recenziile parfumurilor

Catalin1981
Catalin1981

Montale nu m-a dezamagit pana acum. In parfum floral din care bine'nteles iese in evidenta Oud-ul.Se pare ca m-am "virusat" cu aceast Oud.Multumesc Montale!

Aoud Blossom by Montale 4.50 out of 5 based on 2 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Aoud Blossom fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Aoud Blossom, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aoud Blossom dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aoud Blossom de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Guerlain Chamade Yves Saint Laurent Cinema Festival Kenzo Flower by Kenzo Summer 2008 Cacharel Noa L`Eau de Parfum Montale Attar Alexandra de Markoff Alexandra The Party The Garden Party Iris Ayala Moriel Sutul Arno Sorel Sham'n Dream Parfums 06130 Feuille de Reglisse Avon Soft Musk Swiss Arabian Nawaal