Designeri » M » Lemnos Condimentat « Grupuri

Aoud Collection - Red Aoud Montale unisex

Aoud Collection - Red Aoud Montale unisex

oud
Aoud Collection - Red Aoud Montale unisex Imagini

Aoud Collection - Red Aoud de Montale este un parfum Lemnos Condimentat unisex. Aoud Collection - Red Aoud a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Notele de varf sunt Lemn de Agar(Oud) si piper; notele de mijloc sunt sofran, trandafir si chimion; Notele de baza sunt radacina de stanjenel, vetiver si lemn de santal.

Lemn de Agar(Oud) piper

sofran trandafir chimion

radacina de stanjenel vetiver lemn de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aoud Collection - Red Aoud by Montale.

Aoud Collection - Red Aoud Recenziile parfumurilor

Marisi
Marisi

Daca iubesti trandafirul, parfumurile gurmande si oudul fin si discret atunci Red Aoud este parfumul perfect.
Gurmand pana in maduva oudului insa deloc gretos, Red Aoud este despre pasiunea inflacarata a trandafirului zaharisit si indulcit cu biscuiti aromati si rahat turcesc, imbracat in santalul catifelat si senzual si temperat de asprimea sofranului si a oudului.
Este parfumul care te imbraca cand ti-e frig si care te face sa zambesti cand esti trist, ramanand cu tine ore in sir.
Siajul este mare, persistenta peste 5 ore de rasfat suprem!!!

Red Aoud a fost o achizitie blind, sugerata de Marisi (love, draga mea!!!!), bazata pe asemanarea cu Rose Anonyme la care nu ma tine portofelul deocamdata. Si... a fost un big love nesperat!!!
Ma temeam putin de nota de "rahat de trandafiri" despre care s-a vorbit. Am inca traume... si nu agreez deloc acest gen de trandafiri gurmanzi. Ei bine, cu Red Aoud n-a fost asa, deci nu pot sa fiu decat incantata!
Pe mine a mirosit din start dulce-acrisor, a trandafir amestecat cu fructe rosii. Da, nu sunt listate, dar daca eu asa le simt??!! Am simtit si oud-ul, dar nu la modul agresiv. Un melanj superb, in care notele se completeaza, dar nu se calca in picioare. Parca vedeam strugureii scotandu-si elegant palaria in fata trandafirului :) Care trandafir incerca sa para batos, cu flamura lui de oud, dar nu reusea decat sa fie dulce si sa ti se lipeasca de suflet.
Dupa opt ore de la aplicare, pe pielea mea dusmanoasa si lacoma inca se simte o briza de santal. Si trandafirul inca e catifelat si imbie la adulmecare...
Minunat!

Un alt Montale cu o nota de oud care imi place! Dar nu gasim aici un oud care sa-ti ia respiratia, ci unul gurmand, cu miros de rahat de trandafiri si santal, deci este un parfum cremos, bine blendat si frumos. Chiar imi miroase a oud "rosu", ca si cand ar contine ceva fructe rosii. Siaj si persistenta moderat-bune. Evaluare: 7/10

nelly_rose
nelly_rose

Citind diverse recenzii, Red Oud parea a fi un parfum destul de popular si, prin urmare, l-am ales pe el pentru a explora mai atent oud-urile Montale.
Parfumul debuteaza cu un oud foarte mentolat, secondat de o aroma gurmanda de biscuite. Se transforma apoi in oud cu rahat de trandafir dar care e doar foarte usor dulce si aceasta perioada tine cam 2 ore. Mai tarziu, apare surpriza: santalul intens si condimentele trimit oud-ul in fundal si impreuna cu rahatul de trandafiri creeaza o aroma gurmanda fina, usor dulce, invaluitoare care ramane asa pana la final.
Il consider un parfum frumos si purtabil, nu ma asteptam sa fie astfel un Montale cu oud. Cu toate acestea, are ceva care imi deranjeaza stomacul, probabil acel oud.
Este de purtat doar iarna si toamna, pe frig mare si dozat cu grija. Are longevitate buna iar siajul e moderat dar cred ca pulverizat din sticla ar putea deveni coplesitor.

alex naser
alex naser

un parfum greu, nu place oricui,dar eu il ador. montale este un designer de nisa. parfumurile lui nu sunt cunoscute oricui

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Aoud Collection - Red Aoud fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Aoud Collection - Red Aoud, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aoud Collection - Red Aoud dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aoud Collection - Red Aoud de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Givenchy Pi Amouage Memoir Woman Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Montale White Aoud Juliette Has A Gun Lady Vengeance Frederic Malle Portrait of a Lady Tom Ford Noir de Noir Cartier Must de Cartier Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Yves Saint Laurent Opium Chanel Chanel N°5 Calvin Klein Obsession Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Keiko Mecheri Attar de Roses Chanel Allure Sensuelle Serge Lutens Un Bois Vanille Kenzo Kenzo Amour Amouage Dia pour Femme Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain