Designeri » M » Pielarie « Grupuri

Aoud Cuir d’Arabie Montale de barbati

Avut: 1 Vreau: 2

oud
tabac

Aoud Cuir d’Arabie de Montale este un parfum Pielarie de barbati. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Parfumul prezinta tutun, mesteacan, Lemn de Agar(Oud) si pielarie.

tutun mesteacan Lemn de Agar(Oud) pielarie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aoud Cuir d’Arabie by Montale.

Gulbadan

Aoud Cuir d’Arabie Recenziile parfumurilor

radumihail
radumihail

Oricat mi-ar placea mie parfumurile Montale, pur si simplu nu pot sa trec peste nota extrema de fecale din deschidere. Este singurul pe care l-am mirosit pana acum care m-a facut sa vomit. Am reusit la a 2-a testare sa-l las pe piele aproximativ 3-4 ore sa vad cum evolueaza, dupa ce la prima testare m-am frecat pe incheietura cu tot ce am gasit prin baie ca sa scap de miros. Dupa un timp se potolește oarecum si devine mai suportabil, si miroase ca pielaria de buna calitate (am avut niste bocanci Dsquared care miroseau aproape la fel cand i-am cumparat), dupa cum spunea si Cezar1988, insa nu suficient de repede pentru mine. E un parfum care nu prea poate fi purtat nicăieri in public, din punctul meu de vedere, ci numai pentru tine, cand starea de spirit e pe masura. Proiectie si longevitate exagerate :))

Cezar1988
Cezar1988

Cel mai brutal parfum creat vreodata ??? Posibil... Un amestec de tabac, piele si oud care iti taie respiratia. Foarte intoxicant si foarte indraznet. Nu il porti pentru a primi complimente, il porti pentru a arata celor din jur ca nu-ti pasa ce zic ei despre parfumul tau. Stiu ca suna ciudat dar Aoud Cuir d'Arabie miroase a piele Hermès :) cei care au fost intr-un store Hermès, stiu despre ce vorbesc. Nota de oud nu este deloc tipica pentru Montale, deloc medicinala. Pentru cei care isi doresc cevai mai moale, Montale Aoud Leather e recomandarea mea. Aoud Leather e un Tuscan Leather Light.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Aoud Cuir d’Arabie fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Aoud Cuir d’Arabie, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aoud Cuir d’Arabie dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aoud Cuir d’Arabie de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Pielarie
Guerlain Cuir Beluga English Leather English Leather Black Etienne Aigner Aigner Black for Men Etienne Aigner Suede Edition men Hermes Eau D`Hermes Houbigant Duc de Vervins Pierre Cardin Pierre Cardin Collection Cuir Intense Alford & Hoff Alford & Hoff Boadicea the Victorious Agarwood Collection Intricate Ayala Moriel Rebellius Krigler Lovely Patchouli Parfumerie Generale Private Collection Cuir d'Iris