Designeri » M » Oriental Lemnos « Grupuri

Aoud Red Flowers Montale unisex

Aoud Red Flowers Montale unisex

ierbos
oud

Aoud Red Flowers de Montale este un parfum Oriental Lemnos unisex. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Parfumul prezinta Lemn de Agar(Oud), lemn de santal, sofran, tagetes si trandafir.

Lemn de Agar(Oud) lemn de santal sofran tagetes trandafir

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aoud Red Flowers by Montale.

Aoud Red Flowers Recenziile parfumurilor

ala2006
ala2006

Este primul meu parfum de nisa, deci este o recenzie de incepator.
Nasul meu percepe audul ca ceva super-camforat. In primele 15 minute parca mi-a turnat cineva pe mine o sticla intrega de camfor cu care imi facea mama frectie cand eram racita. Deja m-am gandit ca daca acest miros nu dispare am doua solutii: ma dau dimineata inainte sa plec la serviciu si uite asa imi fac loc in autobuz, sau il folosesc pe post de spray de picioare :).
In urmatoarele 30 minute, mirosul de aud a mai scazut in intensitate, ochii au incetat sa lacrimeze, apare vag un miros de flori, dar tot la spray de picioare ma gandesc.
In urmatoarea ora audul se apropie de piele si rasar santalul si sofranul.
Dar dupa cele doua ore....ce minunatie!!!! Se simt in continuare sofranul si santalul dar trandafirul preia conducerea! Un trandafir proaspat si vesel pe care-l plac enorm de mult!
Desi mi-a fost teama ca ma bag la purtat ceva ce nu pot duce, s-a dovedit in final o adevarata splendoare, doar sa ii dau timp sa infloreasca.
Uimitor a fost faptul ca, dupa un dus lung si viguros, parfumul era tot acolo, cu o proiectie de cativa cm.
Testarea acestui parfum mi-a adus aminte de faptul ca asta iarna in autobuz am simtit acelasi miros camforat care ma face sa lacrimez instantaneu, iar langa mine era o doamna tanara si foarte bine imbracata. Acum sunt sigura ca s-a parfumat cu Montale inainte sa iasa din casa :)

Aoud Red Flowers by Montale 4.00 out of 5 based on 5 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Aoud Red Flowers fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Aoud Red Flowers, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aoud Red Flowers dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aoud Red Flowers de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Serge Lutens Chergui By Kilian Back to Black Amouage Amouage Gold pour Femme Xerjoff Red Hoba Salvatore Ferragamo Golden Acacia Memo Kedu MDCI Parfums Cuir Garamante The Different Company Sublime Balkiss Xerjoff Lira Tom Ford Oud Wood Guerlain Shalimar Amouage Memoir Woman Xerjoff More Than Words Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Prada Infusion d'Iris Robert Piguet Visa 2007 Keiko Mecheri Cuir Cordoba Xerjoff Dhajala Montale Crystal Flowers Sospiro Perfumes Wardasina