Designeri » M » Oriental Floral « Grupuri

Attar Montale unisex

Attar Montale unisex

oud

Attar de Montale este un parfum Oriental Floral unisex. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Parfumul prezinta Lemn de Agar(Oud), lemn de santal si trabdafir bulgaresc.

Lemn de Agar(Oud) lemn de santal trabdafir bulgaresc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Attar by Montale.

Aoud Queen Roses
Black Aoud

Attar Recenziile parfumurilor

Un parfum foarte opulent, creat in stil 100% arabesc: oud, trandafir si santal (lipseste tamaia :) ). Parfumul seamana cu alte creatii Montale cu aoud, iar primul care imi vine in minte este Aoud Queen Roses, pe care il am si cu care il vad foarte asemanator, minus nota de piele din acela. Seamana insa si cu Black Oud, dar fara nota de santal. Este destul de masculin, insa bine facut, este destul de dulce si extrem de opulent, nu este pentru cei firavi. Siaj si persistenta bune. Evaluare: 9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Attar fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Attar, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Attar dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Attar de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Gianfranco Ferre Gianfranco Ferre Viktor&Rolf Flowerbomb Alessandro Dell` Acqua Alessandro Dell` Acqua Escentric Molecules Escentric 02 Satellite Ipanema Etro Heliotrope Manuel Canovas Anse Turqouise Animale Animale Animale Les Parfums de Rosine La Rose de Rosine Lulu Castagnette Les Petites Folies 00:10 Xerjoff Oesel Galimard Frisson