Designeri » M » Lemnos Floral Mosc « Grupuri

Black Aoud Montale de barbati

Black Aoud Montale de barbati

oud
Black Aoud Montale de barbati Imagini Black Aoud Montale de barbati Imagini

Black Aoud de Montale este un parfum Lemnos Floral Mosc de barbati. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Parfumul prezinta trandafir, laudanum frantuzesc, mosc, paciuli, mandarina si Lemn de Agar(Oud).

trandafir laudanum frantuzesc mosc paciuli mandarina Lemn de Agar(Oud)

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Black Aoud by Montale.

Attar

Black Aoud Recenziile parfumurilor

radumihail
radumihail

Explozie de oud cu tenta de produs farmaceutic, care poate fi putin deranjant la inceput dar care se potoleste dupa 30 min si lasa loc unui trandafir puternic, întunecat, mai mult sau mai putin bărbătesc dar care iti incanta pur si simplu simturile. Nu ma pot abtine sa nu imi adulmec incheietura din 5 in 5 minute. Iti induce o dorinta salbatica, il inhalezi cu pofta si te patrunde pana in măduva oaselor. Performanta si siaj beast-mode caracteristice Montale-urilor. De-abia astept sa se faca iarna!

Vlud
Vlud

Misterios, vampiric, intunecat...trandafiri rosii invaluiti in latex negru.. Nu e pentru oricine, ai nevoie de o anumita atitudine pentru a-l putea purta, ii plac personalitatile puternice, machiajul strident, fetisurile ascunse si pacatoase.
Performanta e beast mode.

CC_Fairie
CC_Fairie

Desi nu sunt fan inrait al aoud-ului, am primit cadou-surpriza un mic decant din acest parfum, si pana sa ii citesc 'instructajul' (cum ca este un parfum masculin, sau ca se adreseaza barbatilor), l-am pulverizat pe mana ...
Intr-adevar, are un trandafir bordo, zemos si dulce, amestecat printre frunze vii de patchouli si un strop de zeama de portocale --- sau mandarine sa fie?
Legatura dintre arome este facuta cu maiestrie, astfel ca devine o licoare deosebit de calda, sexy si nu in ultimul rand --- excelent de purtat de catre o femeie

Calitate - 10/10
Persistenta - 10/10
Sillage - 10/10
Per ansamblu - necesar iubitoarelor / iubitorilor trandafirilor dark, sexy

zozo
zozo

O descriere mai frumoasa si mai explicita ca a lui Raul nici nu se putea.Ieri am primit o mostra,l-am incercat si ce am simtit v-a spus RaulEste al doilea parfum de nisa care il testez primul fiind Black Vetiver de Phaedon.

Tiberiu
Tiberiu

Un parfum puternic si foarte intens; ce il face special sunt petalele de trandafir si baza de Oud ce transmit multa caldura, asemanatoare unei arsite in desert.
Oud-ul are o nota medicinala, dar nu dezechilibreaza rotunjimea parfumului.

Rose_selavie
Rose_selavie

Are radacini vanjoase incolacite in straturi negre de pamant fertil. E o specie rara, hulita si totodata admirata. Multi l-au vrut si-n casele lor, dar nimeni n-a izbutit sa-l copieze. E ACEL oud si trandafir de la care a pornit toata nebunia acestui trend. In tenebrele din care se inalta trandafirul lui Black Aoud miroase foarte greu, a ulei vascos de oud pretios, din cel care-ti amorteste simturile, te invaluie si te imbata. Din negura si pacat se ridica un trandafir uluitor, cu tulpina solida acoperita de spini imensi si oteliti, iar in varf floarea e desigur neagra, fina si catifelata. Totusi in mijloc, inima florii e viu colorata intr-un rosu aprins si miroase a dulceata. Un trandafir impozant, neinduplecat, ce si-a pierdut de secole inocenta, proiecteaza in amurg o umbra imensa pe pamant ascunzand totul sub mantaua mirosului lui plin si intunecat, bun de-un print arab cu fata smeada si ochi ca doua smaralde.

Este un parfum absolut superb cu mult oud, dar mai gasim si trandafir bordo si un pic de paciuli. De asemenea mai simt si ceva miere, insa vad ca nu este listata. Nu degeaba parfumul este atat de apreciat si cunoscut! Este un monstru al itensitatii si siajului, insa nu este deloc un parfum strident, ci unul extrem de bine construit, rotund, opulent.... Este listat ca umasculin, insa poate fi purtat lejer de o femeie ce stie sa aprecieze acest gen oriental. Bravo Montale, din nou! Nota mea: 10/10

Raul
Raul

O combinatie aparte de trandafiri si oud pentru o persoana indrazneata.
Pentru mine reprezinta un trandafir a carui petale sunt de un rosu intens si inchis. Odata cu deschiderea petalelor se intrezareste si oudul. La inceput oudul este medicinal, dar dupa o jumatate de ora, in combinatie cu trandafirul, devine o mireasma inefabila. Secretul consta in puntea de legatura intre trandafir si oud. Aceasta este realizata de catre patchouli.
Spre final moscul ofera o anumita indulcire a miresmei. Combinatia per ansamblu este una masculina, dar parfumul poate fi purtat si de catre o femeie cu un caracter puternic.
Este un adevarat monstru ca intensitate. O singura pulverizare si esti invaluit de sus pana jos.
Iarna vei topi gheata din jurul tau.

Longevitate: peste 12 ore
Siaj: excelent
Nota: 9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Black Aoud fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Black Aoud, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Black Aoud dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Black Aoud de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tom Ford Tobacco Vanille Thierry Mugler A*Men Pure Havane Givenchy Pi Robert Piguet Bois Noir Nasomatto Black Afgano Creed Green Irish Tweed Lalique Lalique Le Parfum Creed Royal Oud Thierry Mugler Alien Essence Absolue Amouage Sunshine Montale Aoud Collection - Red Aoud Christian Dior Dior Homme Intense Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Amouage Memoir Woman Montale Aoud Velvet Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Amouage Amouage Lyric Woman By Kilian Back to Black Chanel Coco Eau de Parfum Amouage Amouage Epic Woman