Designeri » M » Floral Fructat « Grupuri

Candy Rose Montale de dama

Candy Rose Montale de dama

Candy Rose de Montale este un parfum Floral Fructat de dama. Candy Rose a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Notele de varf sunt coacaze negre, zmeura, lici, mandarina si portocala sangerie; notele de mijloc sunt trandafir, paciuli, iasomie si lacramioare; Notele de baza sunt mosc alb, vanilie si floare de portocal.

coacaze negre zmeura lici mandarina portocala sangerie

trandafir paciuli iasomie lacramioare

mosc alb vanilie floare de portocal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Candy Rose by Montale.

Candy Rose Recenziile parfumurilor

O chestie nu neaparat negativa, dar care poate sari in ochi la casa Montale e faptul ca n-au imaginatie sa-si boteze parfumurile. In numele lor nu prea zace un farmec debordant, dar desigur important pana la urma ramane continutul si apoi cine ar avea de fapt timp sa nascoceasca denumiri poetice cand editiile lor rasar ca ciupercile dupa ploaie?

Candy Rose ca nume nu prea se tine de cuvant, deoarece nu are legatura nici cu bomboanele si nici cu trandafirul intr-atat de mult incat notele sa merite a fi mentionate in nume.

Parfumul este de fapt axat pe niste note fructate foarte acrisoare, nedevenind deloc dulce-floral. Dar asta nu e rau deloc, ba din contra, imi plac surprizele placute si uite ce dragut sunt impletite coacazele aici cu lici, dau o curatenie fantastica compozitiei care pare o minune mustoasa, varatica, primejdios de atragatoare. Si zmeura aceea parfumata care ma tine continuu in sah, ba o simt ba nu, ah, parfumul asta e ca o harjoneala de indragostiti printr-un labirint verde si tuns cu forfecuta al unui castel din Essex.

E un gen de combinatie cu care exprimi cel mai bine tineretea, farmecul pur al unei copile. Abia dupa ce am purtat de cateva ori Candy Rose m-am gandit, desi asta e o apreciere pur subiectiva desigur, ca prin numele lui e un soi de ironie la adresa parfumurilor mainstream care chiar ti-ar oferi bomboane cu toptanul pana gafai de satietate si cand abia mai rasufli iti arunca in cap si un buchet de trandafiri bordeaux. Da, are si Candy Rose un trandafir, dar e din matase si e prins in parul fetei.

Un trandafir roz, imbobocit, amestecat cu fructe zemoase, aromat cu un strop de paciuli si pudrat usor cu o adiere de mosc... Este deci, un parfum vesel, tineresc, creeat probabil pentru un public larg, parfumul fiind usor comercial. Ingredientele sunt de calitate, insa siajul si persistenta sunt moderate, de aceasta data. Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Candy Rose fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Candy Rose, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Candy Rose dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Candy Rose de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Burberry Burberry Brit Sheer Nicolai Parfumeur Createur Fig Tea Lacoste Dream of Pink Avon Celebre Avon Incandessence Hermes Hermessence Osmanthe Yunnan Oilily Muse Victoria`s Secret Dream Angels Heavenly Gold Edition Lulu Castagnette Je t`M :-) Marc Jacobs Apple Splash DSH Perfumes Songbird Britney Spears Radiance