Designeri » M » Oriental Vanilat « Grupuri

Chocolate Greedy Montale unisex

Chocolate Greedy Montale unisex

cacao
cafea

Chocolate Greedy de Montale este un parfum Oriental Vanilat unisex. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Parfumul prezinta cafea, cacao, boabe de tonka, portocala amaruie, vanilie si fructe uscate.

cafea cacao boabe de tonka portocala amaruie vanilie fructe uscate

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chocolate Greedy by Montale.

Choco Musk
Amour De Cacao
Vanille

Chocolate Greedy Recenziile parfumurilor

olga.stefan
olga.stefan

n-aş fi crezut că un parfum mono-tematic, pariu cu realismul olfactiv, poate fi purtat cu nonşalanţă şi determinare oricând, însă Chocolate Greedy, atât cât mi-a permis decantul (fiind longeviv şi cu siaj mare, puteam să-l mai economisesc, doar lăcomia şi pofta m-au făcut să-l suprautilizez uneori), mi-a dovedit că un parfum bun, chiar dacă excesiv de realist gourmand, se pretează oricărei ocazii. primul blast e cam aspru, de cafea condimentată, şi deja mintea mea îl respingea în favoarea arăbescului Choco Musk, mult mai moale şi feminin, la fel de realist ciocolatiu. Apoi apar acele alune prăjite şi boabele de tonka, iar ansamblul ăsta rezistă mult şi bine. impresia nasului nebiasat de denumirea produsului este de nor de vanilie, iar recenziile celor din jur într-acolo au bătut.

Chocolate Greedy aduce o ciocolata delcioasa, cum rar am mai intalnit in parfumuri. Dar cred ca nu e doar ciocolata! Sunt biscuiti crocanti cu crema de ciocolata si alune.
Parfumul este foarte bine facut, are siaj si persistenta bune si este foarte potrivit pentru iarna. Nu e excesiv de dulce, dar este excesiv de gurmand! Evaluare: 9/10

Cezar1988
Cezar1988

As putea sa descriu Chocolate Greedy cu un singur cuvant: YUMMY !!! Dar ar fi prea plictisitor. Parfumul incepe cu o nota de ciocolata (dark, fara lapte) cu fulgi de portocale caramelizati. Si cam asta e tot ce ofera Chocolate Greedy pt. 12-15 ore. Are un sillage enorm si e versiunea, sa zicem, mai nobila al lui Thierry Mugler Angel sau chiar A*Men. Foarte asemanator, dar de o calitate mai inferioara este Comptoir Sud Pacifique Amour de Cacao. Eu il consider 51% feminin, 49% masculin. Doar pentru barbatii ceva mai indrazneti. Cu toate ca il ador, are insa un inamic care este cu mult peste el: Arquiste Anima Dulcis !!! Dar nu pot decat sa il recomand oricarui gourmand lover, mai ales ca are un pret senzational (390 ron - 100ml) pentru un parfum de nisa. Se recomanda chiar si diabeticilor si celor care au de gand sa nu mai manance ciocolata :)

Adelinasworld
Adelinasworld

Ah! Ce pacat dulce! Era clar ca pentru o iubtoare de ciocolata cum sunt eu, acest parfum va parea foarte dezirabil!
La inceput imi miroase a biscuiti cu ciocolata, cu crema densa...apoi nota de cacao se amplifica si am impresia ca tocmai mi-am desfatat papilele gustative cu cea mai fina ciocolata cu lapte. Sunt ca un copil in magazinul cu dulciuri, nici nu stiu ce sa gust mai intai. Chocolate Greedy e jucaus si imi asterne un zambet copilaros pe fata. Mai tarziu, pentru a nu il considera pueril, parfumul imi arata latura sa matura prin nota de cafea. Parca mi-ar spune mandru: "Ei, ce mai zici acum?" Cafeaua se amesteca aburinda cu ciocolata cremoasa si devine tot mai dulce, presarata cu o pudra fina de vanilie. E o cafea ce nu e menita sa te trezeasca, ci sa te ameteasca cu soapte dulci purtandu-te spre o stare de leneveala fericita cum numai oamenii fara griji pot simti.
Chocolate Greedy e un gurmand desavarsit, de purtat in zilele friguroase, sau atunci cand vrei sa te simti alintata.
Siaj si persistenta de vis!

Ai ai! Ce miros ispititor de ciocolata! Chocolate Greedy este o aroma (nu-l pot numi parfum propriu-zis) foarte naturala de ciocolata, o compozitie declansatoare de endorfine ce merge direct la tinta si n-o face deloc discret. Siajul e bombastic, efectul e grozav. E o ciocolata cu lapte si crema de cafea. Din cand in cand mai prinzi si cate o aluna prajita.
Se recomanda in cazuri de hipoglicemie sau in diete drastice ca recompensa dulce fara calorii reale. As gasi oricand un pretext bun sa-l port, nu-i pot rezista!

Chocolate Greedy by Montale 3.80 out of 5 based on 24 ratings and 5 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Chocolate Greedy fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Chocolate Greedy, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chocolate Greedy dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chocolate Greedy de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Insolence Eau de Parfum Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain La Petite Robe Noir Frederic Malle Musc Ravageur Guerlain Insolence By Kilian Back to Black Montale Sweet Oriental Dream Keiko Mecheri Loukhoum Kenzo Kenzo Amour Guerlain Shalimar Parfum Initial Robert Piguet Fracas Amouage Fate for Women Tom Ford Noir de Noir Etat Libre d`Orange Putain des Palaces Guerlain My Insolence Montale Intense Tiare Guerlain L'Instant de Guerlain Frederic Malle Carnal Flower Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique