Designeri » M » Chypre Fructat « Grupuri

Chypre - Fruite Montale unisex

Chypre - Fruite Montale unisex

Avut: 1 Vreau: 2

tropical

Chypre - Fruite de Montale este un parfum Chypre Fructat unisex. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Parfumul prezinta bergamot, trandafir, iasomie, lichen, fructe tropicale, mosc si paciuli.

bergamot trandafir iasomie lichen fructe tropicale mosc paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chypre - Fruite by Montale.

Pure Gold

Chypre - Fruite Recenziile parfumurilor

Nu stiu daca ceea ce testez acum este montaleparis sau International Design, probabil cel de-al doilea, tinand cont ca mostra este luata de pe aoro.
Parfumul imi aduce aminte inca din deschidere cu Pure Gold al aceleiasi case. Imi seamana destul de bine. Este si acesta de acum un fructat, un mix de fructe tropicale cu cate un strop de trandafir si iasomie. Lichenul se simte si el in plan secundar, insa nu intr-atat cat sa spui ca este un chypre-fructat.
Parfumul este frumos, dar daca deja ai Pure Gold, nu cred ca mai merita si acesta avut, ele se aseamana binisor... defapt ambele sunt frumoase, dar Pure Gold este putin pudrat si ceva mai rafinat, un puf de piersica cu un usor miros de make-up (asa imi miroase mie), iar Chypre Fruite este doar fructat si usor aspru (si un pic mai dulce). Eu cred ca totusi le vreau pe amandoua... :D
Siaj si persistenta moderate. Evaluare 7,5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Chypre - Fruite fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Chypre - Fruite, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chypre - Fruite dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chypre - Fruite de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Fructat
Christian Dior Miss Dior Cherie Lacoste Touch of Sun Nina Ricci Les Belles de Ricci Delice d`Epices Mauboussin Mauboussin Jean Patou Patou For Ever Guerlain Elixir Charnel Chypre Fatal MDCI Parfums Vepres Siciliennes Corine de Farme Longboard Seaside Jimmy Choo Jimmy Choo Nejma Nejma 6 ID Parfums Vertige Azzaro Azzaro Duo Women