Designeri » M » Floral Fructat « Grupuri

Fruits of the Musk Montale unisex

Fruits of the Musk Montale unisex

Fruits of the Musk de Montale este un parfum Floral Fructat unisex. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Parfumul prezinta mandarina, bergamot, frunze de capsuni, zmeura, trandafir, mosc si mure.

mandarina bergamot frunze de capsuni zmeura trandafir mosc mure

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fruits of the Musk by Montale.

Fruits of the Musk Recenziile parfumurilor

Intrucat mostra este de pe aoro, ceea ce voi descrie cred ca este varianta International Design :(
Este un fructat dulce-acrisor racoros, cu un miros de zmaurici si fructe de padure, invelite in mosc si racorit cu un strop de berganmot. Din pacate parfumul imi pare foarte sintetic si prost facut (eu nici nu ma prea impac bine cu fructatele de acest gen cu fructe rosii), sau poate varianta montaleparis o fi altceva... Acesta de fata... este ieftinut ca miros si nici tehnic nu sta prea bine: siaj si persistenta moderate. Evaluare: 4/10

YRAHD
YRAHD

un parfum gurmand, cu zmeura aromata dulce proaspata pe primu plan!te face sa zimbesti dintro data, uiti de treburile care ai avut inainte si savurezi frukte socoase si aromate. un dulce rece cu note de aer de la trandafir, bergamot. merita tinut in colectie cel putin pentru o portie de dispozitie buna fara calorii!
imi place sa combin cu BOISE FRUITE 1+2 devine mai fres si verde!

Fruits of the Musk by Montale 3.00 out of 5 based on 2 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Fruits of the Musk fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Fruits of the Musk, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fruits of the Musk dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fruits of the Musk de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Victoria`s Secret Very Sexy Now 2006 Avon Treselle Seduction Donna Karan DKNY Women Summer Donna Karan DKNY Summer 2008 Elizabeth Arden Red Door Velvet Sanrio Momoberry Molinard Les Fruits: Peche De Vigne Ralph Lauren Summer Romance Gres Caline Tender Moments Daisy Fuentes Dianoche Passion Acqua di Stresa Profumo di Stresa Ajmal Lure for Her