Designeri » M » Oriental Vanilat « Grupuri

Intense Cafe Montale unisex

Intense Cafe Montale unisex

cafea
Intense Cafe Montale unisex Imagini Intense Cafe Montale unisex Imagini Intense Cafe Montale unisex Imagini Intense Cafe Montale unisex Imagini

Intense Cafe de Montale este un parfum Oriental Vanilat unisex. Intense Cafe a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Nota de varf este note florale; notele de mijloc sunt cafea si trandafir; Notele de baza sunt ambra, vanilie si mosc alb.

note florale

cafea trandafir

ambra vanilie mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Intense Cafe by Montale.

Roses Vanille
Aoud Café
Roses Musk

Intense Cafe Recenziile parfumurilor

muneca_brava
muneca_brava

Nu imi place mirosul de trandafiri decat in starea lui naturala sau in ff putine parfumuri in care apare ca nota secundara.In acest parfum se simte foarte mult,ma asteptam sa nu fie atat de intens,ci mai degraba sa domine aroma puternica a cafelei desi nu ea este pers principal in aceasta "poveste".Vanilia se simte din ce in ce mai tare spre final, asocierea ei cu trandafirul mi se pare prea mult, 2 note tari care mie nu mi-au provocat altceva decat greata.Persistenta 24 de ore, siaj greu.

Alexandra13
Alexandra13

Acest parfum este despre cafea,o poveste spusa de Montale extrem de talentat,si extrem de placut.Imi place,imi place foarte mult,as putea spune ca-mi doresc acest parfum,pentru ca nu il simt floral aproape deloc,eu simt o cafea cu ambra putin vanilata pe alocuri.Este altceva,nu am cu ce sa-l compar pentru ca nasul meu este nou in probleme de parfumerie niche,DAR casa Montale merita luata in seama daca esti in cautare de parfumuri tari,intense si cu persistenta mare.Un parfum pe care-l recomand in zilele ploioase,in care efectiv te incalzeste,cu toate ca as fi in stare sa-i dau o sansa si in miezul verii,caracterul si alura imi permit macar sa incerc.

Cezar1988
Cezar1988

Intense Cafe este de fapt un mix extraordinar de trandafir, cafea si vanilie. Plin de volum si foarte uleios. Din start trandafirul si cafeaua se simt imediat. Are o nota de cafea rece, contrar celei din Bond No.9 New Haarlem. Intense Cafe devine din ce in ce mai dulce si spre finalul celor 12 ore se mai simte doar vanilia. Este fara indoiala cel mai gourmand parfum din colectia Montale, peste Chocolate Greedy si Red Aoud. 60% feminin, 40% masculin dupa parerea mea, dar asta nu ma va opri sa-l cumpar curand.

Parfumul incepe direct cu miros de trandafir si cafea, mirosul fiind unul destul de catifelat, usor dulce. Pe parcurs se simte si mai bine mirosul cafelei, dar se adauga si o doza considerabila de zahar in ea. Trandafirul se mai domoleste, insa lasa cumva un iz ciudat pe piele, usor acrisor, neobisnuit. Nu stiu daca este extraordinar de reusita aceasta combinatie de trandafir si cafea cu zahar... Catre final se indulceste si mai tare, atunci cand apare ambra si vanilia, facand parfumul acesta chiar gurmand. Imi place, dar nu pot spune ca am facut o mare pasiune pentru acest parfum si ma voi multumi cu decantul de12 ml pe care il am, necumparand o sticla inteaga. Siaj si persistenta bune. Nota mea: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Intense Cafe fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Intense Cafe, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Intense Cafe dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Intense Cafe de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler A*Men Pure Havane By Kilian Back to Black Tom Ford Tobacco Vanille Christian Dior Dior Homme Intense Hermes L’Ambre des Merveilles Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Frederic Malle Portrait of a Lady By Kilian Love by Kilian Frederic Malle Carnal Flower Frederic Malle Musc Ravageur Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Tom Ford Tuscan Leather Carner Barcelona Tardes Lorenzo Villoresi Teint de Neige Hermes Terre d'Hermes Sospiro Perfumes Erba Pura Hermes 24 Faubourg Tom Ford Noir de Noir Robert Piguet Visa 2007 Amouage Memoir Woman