Designeri » M » Oriental Vanilat « Grupuri

Intense Cafe Montale unisex

Intense Cafe Montale unisex

cafea
Intense Cafe Montale unisex Imagini Intense Cafe Montale unisex Imagini Intense Cafe Montale unisex Imagini Intense Cafe Montale unisex Imagini

Intense Cafe de Montale este un parfum Oriental Vanilat unisex. Intense Cafe a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Nota de varf este note florale; notele de mijloc sunt cafea si trandafir; Notele de baza sunt ambra, vanilie si mosc alb.

note florale

cafea trandafir

ambra vanilie mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Intense Cafe by Montale.

Roses Vanille

Intense Cafe Recenziile parfumurilor

YRAHD
YRAHD

Sunt dezamagita de acest parfum. Pentru ca continutul lui nare nicio legatura cu numele lui... Trandafir tipic Montale puternic strident,... Asteptam cafea vanilie.... Acelasi trandafir este in Mancera Gold Aoud si in Crystal Flowers si in Mancera Rose Vanilie.... Eu cred ca jumatate buna de colectie lui Montale mai are acelasi trandafir...
Imi pare rau am cumparat sticla intreaga ce sa fac cu ea....

Marisi
Marisi

Intense cafe este practic Roses Vanille scos la o cafea de Montale. Daca in Roses Vanille se simt trei note principale si anume vanilia, nelipsitul oud si trandafirul, aici Montale i-a mai adaugat putina aroma de cafea cat sa ii mai tempereze dulceata lui R.V si sa il faca mai aromat, gurmand. Este savuros si frumos, desi dus putin la extrem, doua pufuri sunt suficiente pentru o zi geroasa, vara fiind de evitat.
Ca si Roses Vanille, este un parfum cu un trandafir zaharisit, vanilat, extrem de dulce dar foarte frumos pentru iubitorii de gurmande.Oudul se simte insa nu este nici medicinal si nici nu se gaseste in cantitati mari, doar cat sa tempereze si sa lege melanjul, dandu-i amprenta proprie.
Aroma de cafea este subtila, aproape insesizabila.Un parfum gurmand cu o cafea mult mai reala, mai aromata si putin amaruie gasim in Aoud Cafe de la Mancera, iubitorii de cafea vor gasi in acela ceea ce au sperat sa gaseasca aici. :-)
Intense cafe este un parfum gurmand tipic Montale cu performante tehnice foarte bune.

muneca_brava
muneca_brava

Nu imi place mirosul de trandafiri decat in starea lui naturala sau in ff putine parfumuri in care apare ca nota secundara.In acest parfum se simte foarte mult,SUFOCANT DE GRETOS!!!Ma asteptam sa nu fie atat de intens,ci mai degraba sa domine aroma puternica a cafelei desi nu ea este pers principal in aceasta "poveste".Vanilia se simte un pic mai mult spre final, asocierea ei cu trandafirul mi se pare prea mult, 2 note tari care mie nu mi-au provocat altceva decat greata.Persistenta 24 de ore, siaj greu.Eu am rabadre cu parfumurile cateva zile bune, le testez si pe vreme calda si pe rece...si acesta a fost dezastru total in oricare din zile..Majoritatea parfumurilor Montale se aseamana extrem de tare prin acest trandafir obsedant care nu face altceva decat sa ia din originalitatea parfumurilor, aproape toate fiind in caelasi ton...

Alexandra13
Alexandra13

Acest parfum este despre cafea,o poveste spusa de Montale extrem de talentat,si extrem de placut.Imi place,imi place foarte mult,as putea spune ca-mi doresc acest parfum,pentru ca nu il simt floral aproape deloc,eu simt o cafea cu ambra putin vanilata pe alocuri.Este altceva,nu am cu ce sa-l compar pentru ca nasul meu este nou in probleme de parfumerie niche,DAR casa Montale merita luata in seama daca esti in cautare de parfumuri tari,intense si cu persistenta mare.Un parfum pe care-l recomand in zilele ploioase,in care efectiv te incalzeste,cu toate ca as fi in stare sa-i dau o sansa si in miezul verii,caracterul si alura imi permit macar sa incerc.

Cezar1988
Cezar1988

Intense Cafe este de fapt un mix extraordinar de trandafir, cafea si vanilie. Plin de volum si foarte uleios. Din start trandafirul si cafeaua se simt imediat. Are o nota de cafea rece, contrar celei din Bond No.9 New Haarlem. Intense Cafe devine din ce in ce mai dulce si spre finalul celor 12 ore se mai simte doar vanilia. Este fara indoiala cel mai gourmand parfum din colectia Montale, peste Chocolate Greedy si Red Aoud. 60% feminin, 40% masculin dupa parerea mea, dar asta nu ma va opri sa-l cumpar curand.

Parfumul incepe direct cu miros de trandafir si cafea, mirosul fiind unul destul de catifelat, usor dulce. Pe parcurs se simte si mai bine mirosul cafelei, dar se adauga si o doza considerabila de zahar in ea. Trandafirul se mai domoleste, insa lasa cumva un iz ciudat pe piele, usor acrisor, neobisnuit. Nu stiu daca este extraordinar de reusita aceasta combinatie de trandafir si cafea cu zahar... Catre final se indulceste si mai tare, atunci cand apare ambra si vanilia, facand parfumul acesta chiar gurmand. Imi place, dar nu pot spune ca am facut o mare pasiune pentru acest parfum si ma voi multumi cu decantul de12 ml pe care il am, necumparand o sticla inteaga. Siaj si persistenta bune. Nota mea: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Intense Cafe fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Intense Cafe, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Intense Cafe dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Intense Cafe de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Homme Intense By Kilian Love by Kilian Tom Ford Tobacco Vanille By Kilian Back to Black Thierry Mugler A*Men Pure Havane Carner Barcelona Tardes Thierry Mugler Alien Essence Absolue Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Robert Piguet Visa 2007 Amouage Memoir Woman Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Frederic Malle Portrait of a Lady Hermes Terre d'Hermes Hermes 24 Faubourg Frederic Malle Carnal Flower Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Tom Ford Tuscan Leather Amouage Interlude Man Amouage Amouage Lyric Woman Creed Royal Oud