Designeri » M » Oriental Floral « Grupuri

Intense Tiare Montale unisex

Intense Tiare Montale unisex

acorduri de cocos
tropical

Intense Tiare de Montale este un parfum Oriental Floral unisex. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Parfumul prezinta floarea tiare, nuca de cocos, trandafir, iasomie, ylang-ylang si vanilie.

floarea tiare nuca de cocos trandafir iasomie ylang-ylang vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Intense Tiare by Montale.

Vittoria Apuana
Just Cavalli
Songes

Intense Tiare Recenziile parfumurilor

Kristal Again
Kristal Again

După ce am dat ceva bani pe mostre de la Montale, doar ca la fiecare noua testare sa mă întreb ce o fi fost oare în capul meu, Intense Tiare este parfumul care a reușit sa mă oprească definitiv din a mai arunca pe fereastra niște bani cu care se poate face și altceva , mai util. Am zis sa fiu open minded și sa-mi forțez limitele, ...singurul rezultat a fost ca am folosit mostra pe post de spray de camera.

Miroase a loțiune de plaja în genul uleiului de Monoi, cu foarte multa tiarea și cu un ylang dens și sufocant, cleios și îmbâcsit de vanilie. Miroase de parcă ti-ai vărsat pe tine, dintr -o data, tot flaconul de ulei de plaja. E în același gen cu Cavalli Just Cavalli, alt parfum cu tiarea cumplita. Nu știu dacă l-as compara cu Songes, chiar dacă au note comune, acela e purtabil și mult mai stilat, mult din alta liga, calitativ vorbind.
Siaj monstruos, persistenta idem.

Nu-l voi uita niciodată, îi sunt recunoscătoare ca m-a lecuit definitiv de Montale. Cine nu iubește parfumurile gen loțiune de plaja sa aibă grija și luare aminte, pentru ca tiareaua asta nu cunoaște jumătățile de măsură și ca sa suporți IT trebuie nu sa iti placa, ci sa iubești la nebunie acest gen parfumistic.

lily13ana
lily13ana

Debuteaza usor cremos, dulce-fructat, se simte bine cocosul si are si un iz acrisor as zice...apoi se transforma intr-un floral foaaaaarte dulce, adica mai dulce decat Poeme de exemplu. In aceasta faza nu prea se mai simte cocosul, de fapt nu prea imi dau seama ce se simte pentru ca este un amestec destul de compact de flori dulci. O tine asa cateva ore bune(cam 5-6 ore, schimbandu-se din nou catre baza. Baza are ceva pudrat, ramane florala, insa nu mai este la fel de dulce. Seamana cu Songes. Cred ca este singurul parfum de la Montale care imi place, insa este prea floral ca sa fie genul meu si oricum nu mai vreau sa incerc vreo nisa vreodata. Este foarte puternic, eu l-am testat pe perioada in care eram la serviciu, iar o colega a spus ca miroase superb, alta ca face diabet de la el, in timp ce baietii au spus ca le place....Trageti voi concluziile.

sigrid
sigrid

Din cauza denumirii si a ponderii florii de tiara, parfumul a fost condamnat pe viata la eterna asociere cu exotismul Polineziei Franceze,fara cea mai mica sansa de gratiere .
Orice incercare a mea de a-l scoate din paradisiacul peisaj tahitian (unde nu am calcat vreodata) a fost sortita esecului. Nu am putut sa-mi imaginez unde si cand l-as purta si nici cu ce tip de tesatura s-ar imperechea .
Siajul monstruos ii face mai mult rau decat bine, pentru ca exclude purtarea lui la vreun job, indiferent de job, poate doar ca hostess la vreun eveniment cu specific tahitian?!
Singurul loc potrivit (chiar perfect) pe care i-l gasesc e ca parfum ambiental intr-un SPA …masaj de relaxare, pietre calde si o compilatie chill out in surdina.
Pentru cele care nu l-ati testat inca dar visati la intalnirea cu el , imaginati-va o gardenie cu steroizi ( pt ca la asta se reduce floarea de tiara, pretty much), potentata de ylang-ylang si iasomie.
Iar daca ar fi sa-l aseman cu ceva ca senzatie, mi se pare ca transmite aceeasi satietate ca Datura Noir (cu care intamplator are in comun doua note, cocos si vanilie).
Pentru cine se incumeta sa-l poarte, as spune ca trebuie s-o faca cu responsabilitate, atat pentru sine dar mai ales pentru cei din jur!
In caz contrar, sa nu va mire daca prietenii sau colegii fredoneaza cu subinteles in preajma voastra refrenul ala cu “ Am nevoie de aer,aer,aer …

Un parfum tropical, extrem de intens si opulent, potrivit in zilele reci de iarna. Eu una nu as avea curajul sa il port in miez de vara, dar, poate exista curajoase care l-ar putea purta. Il simt complet feminin, foarte dulce, cu miros predominant de cocos si tiara, cu siaj si persistenta fantastice! Este potrivit strict pentru cei care poarta usor parfumurile foarte dulci. Nota mea: 9/10

Eu cred ca vreau la mare.

Mi-e dor sa zac la soare, sa simt mirosul sarat si briza si sa umblu in picioarele goale pe nisipul fierbinte; mi-e dor de mirosul lotiunii Ambre Solaire, de inghetata de lamaie si tigara dupa inot. Sa-mi picure apa sarata din par in timp ce pielea e deja incinsa de la soare. Sa citesc o carte stand pe burta pe prosop si sa fiu intr-o complicitate tacuta cu iubitul meu care sta alaturi de mine. Sa aud doar cum se sparg valurile de stanci si glasul pescarusilor.

Devina pentru visul asta cu ochii deschisi intr-o zi mohorata si ploioasa petrecuta in fata monitorului este Montale Intense Tiare. Mirosul lui ar parfuma tot visul meu. Am vrut tiare? Aici am tiare. Am vrut cocos? Este si cocos, din belsug. Ylang-ylang, vanilie? Desigur. Montale mi le da intr-un parfum gigantic, de-o intensitate bulversanta. Miros de Monoii, natural, exploziv, exotic. Ce pot cere mai mult decat ce savurez acum din esantion? O sticla intreaga, bineinteles.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Intense Tiare fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Intense Tiare, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Intense Tiare dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Intense Tiare de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Keiko Mecheri Loukhoum Lorenzo Villoresi Teint de Neige Amouage Amouage Lyric Woman Frederic Malle En Passant Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Estée Lauder Private Collection Amber Ylang Ylang By Kilian Back to Black Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Orchidee Vanille Guerlain Insolence Montale Chocolate Greedy Guerlain Insolence Eau de Parfum Guerlain La Petite Robe Noir Thierry Mugler Alien Essence Absolue Guerlain Apres l'Ondee Evody Parfums Reve d'Anthala Frederic Malle Lipstick Rose Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Boucheron Boucheron Xerjoff Lira Serge Lutens Chergui