Designeri » M » Floral « Grupuri

Jasmine Full Montale unisex

Jasmine Full Montale unisex

Jasmine Full de Montale este un parfum Floral unisex. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Parfumul prezinta iasomie, caprifoi si floare de portocal.

iasomie caprifoi floare de portocal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Jasmine Full by Montale.

A La Nuit
Full

Jasmine Full Recenziile parfumurilor

micha
micha

Acest Montale Jasmine Full parca e o copie(ori invers) a lui Blush de la Marc Jacobs,doar ca Blush e mai pudrat si nu-mi da dureri de cap precum Jasmine Full. Ma bucur ca am cumparat doar 2ml si nu toata sticla pentru ca ar fi avut soarta lui Blush adica...la gunoi.

Este un floral opulent, dar luminos, ce prezinta o iasomie destul de verde, dar bogata, completata in prima faza de floarea de caprifoi, ca mai apoi sa intre in scena floarea de portocal si sa faca concurenta serioasa iasomiei. Asadar, nu as putea spune ca acesta este un soliflor cu o iasomie in prim-plan, asa cum anunta numele parfumului, ci o combinatie 50/50 intre iasomie si floare de portocal. Parfumul are si dulceata destula, dar nu are nimic intunecat in el, asa cum este de exemplu iasomia din Serge Lutens - A la nuit, cu care acest parfum este comparat, este luminos, floral pur opulent. Trebuie sa adori florile albe ca sa il poti purta cu usurinta. Mi imi place!
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Jasmine Full fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Jasmine Full, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Jasmine Full dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Jasmine Full de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Memoir Woman Chanel Chance Eau Fraiche Profumum Roma Dolce Acqua Montale Aoud Collection - Red Aoud Keiko Mecheri Loukhoum Cartier Must de Cartier Molinard Habanita Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Guerlain French Kiss Guerlain Mon Precieux Nectar Puredistance Opardu Robert Piguet Alameda Amouage Amouage Lyric Woman Frederic Malle Iris Poudre Montale Sweet Oriental Dream Robert Piguet Douglas Hannant Robert Piguet Rose Perfection Keiko Mecheri Datura Blanche Givenchy Very Irresistible Sensual Hermes Elixir des Merveilles