Designeri » M » « Grupuri

Mango Manga Montale unisex

Mango Manga Montale unisex

tropical

Mango Manga de Montale este un parfum unisex. Mango Manga a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Notele de varf sunt portocala si mango; notele de mijloc sunt iasomie, neroli si ylang-ylang; Notele de baza sunt vetiver, lichen, cedru de Virginia si Lemn de Agar(Oud).

portocala mango

iasomie neroli ylang-ylang

vetiver lichen cedru de Virginia Lemn de Agar(Oud)

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Mango Manga by Montale.

Mango Manga Recenziile parfumurilor

Tot astazi testam Manguier Metisse si imi doream sa simt mango, care, din pacate nu se arata. Dar aici... aici intr-adevar exista mango!! Mult mango! Suculent, dulce-zemos, delicios, ca aproape imi lasa gura apa. Imi pare un fruct dificil de folosit in parfumuri... Poate parea plasticat chiar si atunci cand este redat foarte bine. Aici nu prea este, in schimb simt in deschiderea parfumului un miros de bubble-gum cu fructe. Dar asta nu imi pare tragic deloc. Ceea ce nu ma da pe spate este ca are si un miros samponos cumva, ca de lotiune de corp sau de plaja...
Ceea ce intr-adevar nu simt (si imi pare foarte bine) este nota de oud!! Sau daca e... este intr-o cantitate infima! Dar tot miros incheietura si caut sa-l simt: NO OUD!!
Mango acopera cam tot parfumul, insa daca ma straduiesc, pot simti neroli si ceva cedru in baza. Dar ambele in cantitati mici.
Calitatile tehnice ale parfumului imi priesc: siaj si persistenta bune. Evaluare: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Mango Manga fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Mango Manga, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Mango Manga dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Mango Manga de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup
Sergio Tacchini Stile Victoria`s Secret Sexy Sparkle Vanilla Gold Etat Libre d`Orange Divin`Enfant The Body Shop White Musk Intrigue Hugo Boss Boss Element Parfumerie Generale PG17 Tubereuse Couture DSH Perfumes Eau de Coquette (The Perfumed Court; Natural) Paolo Gigli Aria Bruno Banani About Men Penhaligon`s Opus 1870 Jacques Bogart Bogart Pour Homme Pal Zileri Collezione Privata Viaggio d`Africa