Designeri » M » Oriental Lemnos « Grupuri

Musk to Musk Montale unisex

Musk to Musk Montale unisex

oud

Musk to Musk de Montale este un parfum Oriental Lemnos unisex. Musk to Musk a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Parfumul prezinta mosc, ambra, nucsoara, Lemn de Agar(Oud), note lemnoase si lemn de teak.

mosc ambra nucsoara Lemn de Agar(Oud) note lemnoase lemn de teak

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Musk to Musk by Montale.

Musk to Musk Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Superba combinatie,nota de oud nu agreseaza olfactiv(iarasi multumesc Andrada)si exact din aceasta cauza imi place tare.Mosc si oud,fara flori ,nu credeam sincer sa imi placa dar uite ca m-a cucerit.Imi seamana a un mainstream atat de bine dar nu pot inca sa-mi dau seama care.Hmm,ce senzatie aiurea sa stii mirosul dar sa nu-l poti denumi.Oricum mie personal imi vine superb,de-a dreptul racoritor iar migdalele pe care am ajuns sa le caut in parfumuri ii da o nota putin dulceaga de-a dreptul minunata.Place tare.

Edit: gata stiu,mie imi aduce a Cabotine Gres

Nu-i deloc moscul acela animalic pe care nici eu, desi admiratoare a respectivei note, nu-l agreez. Nu-i nici moscul alb, suav, din alte compozitii. E ceva intermediar. Il potenteaza foarte bine nota de oud, ii adauga picanterie si caracter.Acordul ambrat si notele de lemn il transforma insa, pe pielea mea, intr-un masculin ceva mai bland.Mi-as fi dorit o adiere vanilata, macar pe final. N-a fost sa fie...
Ramane o alegere interesanta pentru toamna, eu il port si la birou, nu e agresiv dupa aproximativ o ora de la aplicare.

Este un parfum cu destul de mult mosc si ceva oud. Incepe cu un mosc dens si dulce, destul de pudrat. Imediat insa intra in scena nota de oud, dar nederanjanta, pentru ca este intr-o cantitate moderata. Mai tarziu simt si ceva nucsoara si ambra, dar moscul dens este cel care domina parfumul, de la un capatla altul. Este deci un parfum mai mult feminin decat unisex, ce are siaj si persistenta moderate. Evaluare: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Musk to Musk fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Musk to Musk, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Musk to Musk dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Musk to Musk de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Naomi Campbell Mystery Givenchy Pi Original Code Laura Biagiotti Venezia Uomo Helmut Lang Eau de Cologne Sonia Rykiel Le Parfum Nicole Miller Nicole Miller for Men Angel Schlesser Angel Schlesser Homme Oriental Edition Etat Libre d`Orange Fat Electrician Le Jardin Retrouve Vetyver Vanille Jacques Bogart Silver Scent Odin 01 Nomad Smell Bent Reindeer Games